San Antonio

Lokalita: Španělsko Ibiza San Antonio
Typ: Historické místo

Náš názor

Kostely, jeskyně a jiné utajené skvosty San Antonia

Okrsek San Antonio na západě Ibizy zahrnuje farnosti San Antonio de Portmany, San Rafel de sa Creu a San Mateu d´Aubarca y Corona. V současné době se jedná o jedno ze tří hlavních center cestovního ruchu na ostrově. Do hlavního města Eivissa je to odsud necelých 15 kilometrů.

Uprostřed správního centra San Antonio de Portmany narazíte na krásný farní kostelík sv. Antonína. Původně byla na jeho místě postavena malá kaple (1305), větší svatostánek tu vyrostl až v 17. století. Obdobně jako většina ibizských kostelů plnil také funkci úkrytu před pirátskými útoky. Uvnitř něj je několik kaplí, mezi nimi například kaple Panenky Marie z Růžence, sv. Rity a sv. Roka a další.

Výprava do dávné minulosti

Nedaleko San Antonia se ukrývá jeskyně s podzemní kaplí sv. Anežky. Zde byly nalezeny pozůstatky z punského, římského a arabského osídlení, v kapli zbytky zbraní a keramiky z období arabské nadvlády.

Nástěnné malby v jeskyni Cueva des Vis u nedalekého útesu Cap Nunó jsou nejstarší nástěnné malby na ostrovech Ibiza a Formentera. Pocházejí pravděpodobně z doby bronzové.

  • Neváhejte tedy a navštivte San Antonio na Ibize.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím