Hlavní město Eivissa

Lokalita: Španělsko Ibiza Hlavní město Eivissa
Typ: Město

Náš názor

Poznejte krásy hlavního města Eivissa

Katalánský název metropole Ibizy zní Eivissa, místní ale často používají označení Vila. Město patří mezi nejstarší na světě – v sedmém století před naším letopočtem ho založili Kartaginci. Tehdy bylo význačnou fénicko-punskou kolonií. Starou čtvrť Eivissy se dnes rozhodně vyplatí navštívit.

Jmenuje se Dalt Vila a je zajímavá mimo jiné tím, že je obehnána renesančními hradbami. Pod nimi se rozkládá původně nejchudší čtvrť Sa Penya, která si dodnes uchovala osobitou, kouzelnou atmosféru, tvořenou především jednoduchými bílými domky a romantickými zákoutími malebných uliček. K dalším jedinečným stavbám patří hrad, katedrála, muzeum a mnoho dalších budov.

Za hlučným nočním životem

Mezi hradbami a přístavem leží čtvrť La Marina. Právě v ní najdete bary, restaurace, butiky a další obchody. V noci tu kolem přístavu ožívají noční podniky a taneční kluby. Čtvrť El Ensanche vznikla až ve 20. století a svými moderními službami se vyrovná všem evropským metropolím.

Eivissa se nachází na jihovýchodním pobřeží nejživějšího baleárského ostrova a kousek od ní funguje mezinárodní letiště.

  • Neváhejte tedy a navštivte Eivissu na Ibize.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím