Jak si užít dovolenou na La Palmě aktivně?

Spanelsko-07-La-Palma-Krajina-ostrova-La-Palma-doslova-svadi-k-pesi-turistice.jpg

Na ostrově La Palma se rozhodně nedá stěžovat na nedostatek příležitostí k zábavě a odpočinku. Podívejte se na jejich stručný přehled zahrnující sportovní a relaxační možnosti, typické suvenýry i noční život.

Dejte si do těla!

Turistika a cykloturistika

Krásná krajina Kanárských ostrovů s kilometry značených stezek a tras je jako stvořená pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Potápění

Potápění je nejoblíbenějším vodním sportem na La Palmě. Voda je průzračná a lze spatřit množství neuvěřitelných sopečných útvarů, ryb a živočichů. Zkoumat mořský život můžete sami, nebo využijte školu potápění, kde vám zapůjčí výbavu a naučí vás pohybovat se pod vodní hladinou.

Ostatní sporty

Kromě vodních sportů můžete na ostrovech lézt po skalách, vyzkoušet paragliding, jogging, tenis nebo třeba bungee jumping. Většina hotelů nabízí i možnost využití sportovních areálů, zejména plaveckých bazénů, tenisových kurtů, fitness center a wellness zařízení.

Nakupování a utrácení

V nejoblíbenějších letoviscích na La Palmě pochopitelně jsou ceny vyšší než jinde. Při nakupování v supermarketech a v menších střediscích ceny klesnou na přijatelnější úroveň. Obchody bývají otevřeny ve všední dny kromě pauzy mezi 13 a 16 hodinou od 9 do 20 hodin, v turistických centrech ještě o něco déle, a to včetně víkendů a svátků. Mercadillo, tolik populární trhy, najdete ve všech větších oblastech.

Nakupování na trzích

Na La Palma jsou velice oblíbené trhy. Najdete je ve všech větších městech. 

Nakupování v obchodech 

Obchody bývají otevřeny ve všední dny od 9 do 13 a od 16 do 20 hodin. V turistických centrech jsou supermarkety otevřené nepřetržitě od 8 do 22 hodin včetně víkendů a svátků. 

Nakupování suvenýrů na La Palmě 

Pletené zboží a výšivky 

Tašky a klobouky z palmových listů, košíky nebo ptačí klece z rákosu dostanete všude na ostrově. Velmi známé jsou kanárské ažurové výšivky, kterými jsou zdobeny ubrusy, dečky, blůzy a ložní prádlo. 

Timple 

Timple je kytaře podobný hudební nástroj, který hraje na každé kanárské společenské události.

Kanárské nože (cuchillos canarios) 

Zdobený nůž kanárských vesničanů z Guía, v menší variantě sloužící jako nožík na dopisy. 

Keramika a bižuterie 

Typické jsou nádoby z Atalaya. Jsou vyrobené bez hrnčířského kruhu a působí tvarem i materiálem archaicky. Přívěsky, brože a přezky k páskům jsou většinou zdobené vzory guančských Pitanderas. 

Nápoje

Banánový nebo mandlový likér, rum s medem (Ron miel).

Potraviny

Vynikající kozí sýr Queso de Flor nebo pikantní omáčky Mojo.

Doutníky

Ručně vyrobené doutníky z místního tabáku, které mají na ostrově velkou tradici.

Restaurace

Restaurace s velice chutnou místní kuchyní najdete po celém ostrově.

Zábava a noční život

Na celém ostrově můžete ve větších turistických centrech najít dostatek barů, klubů, diskoték a dalších zábavních zařízení. I na La Palmě, jako v celém Španělsku, se slaví státní a církevní svátky.