Snadno, rychle a bez nehod po La Palmě

Spanelsko-07-La-Palma-Metropole-La-Palmy,-mesto-Santa-Cruz,-je-take-hlavnim-dopravnim-uzlem-ostrova.jpg

U Villa de Mazo, asi pět kilometrů jižně od metropole Santa Cruz de la Palma, je situováno mezinárodní letiště La Palma Airport.

Taxi doprava na ostrově

Taxislužba má stanoviště označena tabulí s bílým písmenem T na modrém podkladu. Běžně si taxi můžete zastavit i na ulici. Volný vůz poznáte podle zeleného světla a nápisu „libre“. Taxi vám objedná také hotelová recepce. Vozy taxi jsou vybaveny taxametry. Některé trasy mají pevně stanovené tarify, a tak vám může řidič dopředu sdělit cenu. 

Autobusy na La Palmě

Autobusové linky spojují větší města ostrova

Pronájem automobilů na ostrově

O možnostech pronájmu automobilu se informujte u svého delegáta. Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvní autopůjčovny za cenově velmi výhodných podmínek. Průvodce vám rovněž zajistí rezervaci a předání vozu. Částku za pronájem hradíte při podpisu smlouvy.

Pokud si chcete vybrat autopůjčovnu sami, pečlivě si přečtěte smluvní podmínky, zejména co se týče pojištění vozidla. Některé nabídky neobsahují daně a další poplatky, které je nutno zahrnout do výsledné ceny pronájmu.

Dopravní předpisy

Pokud si chcete půjčit automobil, seznamte se dopředu s místními dopravními předpisy. Pokuty zde bývají hodně vysoké. Některá důležitá pravidla silničního provozu:

  • Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h
  • Nejvyšší povolená rychlost mimo obec je 90 km/h
  • Použití bezpečnostních pásů je povinné vždy a na všech sedadlech
  • Použití bezpečnostní přilby je povinné pro všechny motocyklisty

Pokud se dopustíte dopravního přestupku, policie vám může dát na místě vysokou pokutu. Když se stanete účastníkem nehody, zavolejte policii Guardia Civil – tráfico nebo Policía local (v obci) a potvrďte záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody.