Caldera de Taburiente

Lokalita: Španělsko La Palma Caldera de Taburiente
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Caldera de Taburiente, díra plná zázraků

Caldera de Taburiente je starý, dnes již nečinný vulkán, tyčící se uprostřed La Palmy. Jeho okraj dosahuje v nejvyšším místě (Roque de los Muchachos) 2 426 metrů, což je zároveň nejvyšší bod celého ostrova. Na důkladné poznání této atrakce budete potřebovat i několik dnů.

Neaktivní sopku Caldera de Taburiente nemůžete na kanárské La Palmě přehlédnout. Zabírá prakticky celou její severní polovinu a vede kolem ní i hlavní silnice spojující metropoli Santa Cruz s obcemi na severozápadě.

Prozkoumejte nitro kanárské sopky

Celý gigantický kráter, jehož stěny byly v průběhu několika milionů let narušovány erozí, má průměr zhruba 10 kilometrů a hloubku téměř 2 kilometry. Je součástí národního parku Parque nacional de la Caldera de Taburiente, který byl vyhlášen v roce 1954.

Celý národní park je bohatou pokladnicí flóry. Nalezneme zde například husté porosty kanárské borovice. Největší pozornost zde však přitahuje údolí Valle de Aridane, v němž se rodí malá říčka Barranco de las Angustias, propůjčující krajině jedinečný nádech. Do Atlantiku ústí v Puerto de Tazacorte.

  • Neváhejte tedy a navštivte Caldera de Taburiente na La Palmě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím