Cueva de los Verdes

Lokalita: Španělsko Lanzarote Cueva de los Verdes
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Jeskyně Cueva de los Verdes

Jedno z největších lákadel Lanzarote, jeskyně Cueva de los Verdes (či též „Zelená jeskyně“), patří k 7 kilometrů dlouhému labyrintu. Sopečná krajina ostrova tomu na první pohled příliš nenasvědčuje, avšak několik metrů pod povrchem se ukrývá úžasný svět podzemních chodeb, sálů a jezírek.

Jeskynní systém, do něhož Cueva de los Verdes náleží, se táhne od pobřeží Atlantského oceánu (jeskyně Jameos del Agua) severozápadním směrem až pod sopečný kužel Monte Corona (609 metrů). Je to v severní, hornaté části Lanzarote, odkud to není daleko do vísky Haría v Údolí tisíce palem. Metropole Arrecife a mezinárodní letiště leží asi 30 kilometrů jižně.

Krásné i užitečné podzemí

Jeskyně Cueva de los Verdes vznikla v průběhu sopečných erupcí vulkánu Corona před 3 tisícovkami let. V průběhu staletí podzemní prostory sloužily místnímu obyvatelstvu jako úkryt během nepříznivého počasí nebo před útoky pirátů.

I dnes je můžete obdivovat v původní podobě. Prohlídka trvá necelou hodinu a je doprovázena tóny sakrální hudby – zasloužil se o to mj. lanzarotský umělec Jesús Soto.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cueva de los Verdes na Lanzarote.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím