Nadace Césara Manriqueho

Lokalita: Španělsko Lanzarote Nadace Césara Manriqueho
Typ: Muzeum nebo galerie

Náš názor

Navštivte nadaci Césara Manriqueho

V obci Tahiche můžete obdivovat tradiční kulturu Lanzarote. Zdejší nadace je pojmenovaná podle svého zakladatele Césara Manriqueho. Ten je považován za snad nejslavnějšího muže nejen na ostrově, ale i v celém Kanárském souostroví.

Vesničku Tahiche, ležící pod stejnojmenným sopečným vrcholkem, najdete na lanzarotském jihovýchodě, zhruba 4 kilometry od pobřeží Atlantského oceánu. Dobře se sem dostanete z blízké metropole Arrecife i z letoviska Costa Teguise.

Obydlí v lávě

V Tahiche stojí například původně obytný dům, dnes originální sídlo nadace, umístěné přímo uprostřed lávového pole. Materiál poskytla výhradně místní příroda – zejména černý sopečný kámen, který kontrastuje s bílými stěnami. Některé místnosti jsou vystavěny pod úrovní zemského povrchu a v jakýchsi „bublinách“, vytvořených tekoucí lávou.

Ve výstavních sálech najdete převážně abstrakce věhlasných umělců včetně Picassa nebo Miróa. Mimo prostory galerie můžete vidět i původní obytné místnosti. K dispozici je samozřejmě obchůdek s upomínkovými předměty a knihami či příjemná kavárna.

  • Neváhejte tedy a navštivte nadaci Césara Manriqueho na Lanzarote.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím