Kouzelná příroda Menorcy

Flóra Menorcy

Nejčastější zástupci flóry na Menorce jsou duby, olivovníky a pinie. Okolo cest můžete vidět opuncie a kaktusové fíky. Na celém ostrově roste 250 druhů léčivých aromatických rostlin, mezi které patří i menorský heřmánek. Na severu se vyskytuje vřes, myrta, oleandr, jalovec, dobromysl, rozmarýn a tymián. Na jaře kvetou vlčí máky, gladioly, lilie, hyacinty, chudobky, slaměnky a orchideje. K nejvzácnějším květinám patří dafné a socarel.

Fauna Menorky

Fauna ostrova Menorca zahrnuje savce, plazy, hmyz a ptactvo. Mezi místní savce patří hlavně netopýři, ježci, divocí králíci, myši, hranostajové a kuny. Žije tu i mnoho druhů hadů, žádný z nich však není jedovatý. Setkat se můžete taktéž s ještěrkami a želvami. Menorca poskytuje domov 270 druhům ptáků.

Spanelsko-10-Menorca-Priroda-je-chram-I-na-Menorce.jpg

V srdci přírodní rezervace S´Albufera žijí volavky, kachny, čápi a plameňáci. Na skalách u pobřeží hnízdí menorský orel, sokol, krahujec, sup, kormorán a racek. Lesy a pole obývají koroptve, křepelky, sovy, sýčkové, krkavci a skřivani. Menorčané chovají uctívanou menorskou rasu černých koní.