Menorca se pyšní jedinečným pobřežím

Menorca je hned po Mallorce druhým největším ostrovem Baleárského souostroví, zároveň je jeho nejsevernější i nejvýchodnější výspou. Její rozloha činí 702 kilometrů čtverečních.

Povrch ostrova není příliš členitý. Chybí na něm řeky a hory, o čemž svědčí i nejvyšší bod Menorcy, kterým je vrchol Monte Toro vysoký pouhých 358 metrů. Velice pestré je naopak 220 kilometrů měřící pobřeží s řadou pláží, především na severovýchodě narušované nejrůznějšími zálivy a hlubokými zátočinami.

Kolik obyvatel má Menorca?

Na Menorce žije kolem 80 tisíc obyvatel. Hlavní město Mahón se nachází se na východním konci. Bývalé hlavní město Ciutadella leží na opačné straně ostrova a s Mahónem jej spojuje jediná hlavní silnice.

Spanelsko-10-Menorca-Nektere-pohledy-z-Mallorky-jsou-jako-z-nejakeho-neobydleneho-raje.jpg

Menorčané jsou na svůj menorský původ skutečně hrdí a ctí své národní tradice a zvyky. Na rozdíl od Španělů jsou klidní a neprojevují příliš temperament. Nikam nespěchají, autem jezdí pomalu a jídlo si vychutnávají opravdu dlouho. Přísně dodržují siestu od 13 do 16 hodin.

Víra a hospodářství Menorcy

Náboženství dominuje katolické vyznání. Mše se konají ve španělštině nebo katalánštině. Informace o časech konání a jazyce, ve kterém se mše uskuteční, najdete na vývěskách jednotlivých kostelů.

Před nástupem turistického ruchu bylo hlavním zdrojem příjmů ostrova zemědělství a rybolov. Velmi rozvinutý je spotřební průmysl, jako je zpracování kůže, výroba obuvi, keramiky a další odvětví, zajišťující zásobování pro turistický průmysl. Své zastoupení má i šperkařský a potravinářský průmysl.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím