×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Menorca se pyšní jedinečným pobřežím

Menorca je hned po Mallorce druhým největším ostrovem Baleárského souostroví, zároveň je jeho nejsevernější i nejvýchodnější výspou. Její rozloha činí 702 kilometrů čtverečných.

Povrch ostrova není příliš členitý. Chybí na něm řeky a hory, o čemž svědčí i nejvyšší bod Menorcy, kterým je vrchol Monte Toro vysoký pouhých 358 metrů. Velice pestré je naopak 220 kilometrů měřící pobřeží s řadou pláží, především na severovýchodě narušované nejrůznějšími zálivy a hlubokými zátočinami.

Kolik obyvatel má Menorca?

Na Menorce žije kolem 80 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Mahón, nacházející se na východním konci. Bývalé hlavní město Ciutadella leží na opačné straně ostrova a s Mahónem jej spojuje jediná hlavní silnice.

Spanelsko-10-Menorca-Nektere-pohledy-z-Mallorky-jsou-jako-z-nejakeho-neobydleneho-raje.jpg

Menorčané jsou na svůj menorský původ skutečně hrdí a ctí své národní tradice a zvyky. Na rozdíl od Španělů jsou klidní a neprojevují příliš temperament. Nikam nespěchají, autem jezdí pomalu a jídlo si vychutnávají opravdu dlouho. Přísně dodržují siestu od 13 do 16 hodin.

Víra a hospodářství Menorcy

Náboženství dominuje katolické vyznání. Mše se konají ve španělštině nebo katalánštině. Informace o časech konání a jazyce, ve kterém se mše uskuteční, najdete na vývěskách jednotlivých kostelů.

Před nástupem turistického ruchu bylo hlavním zdrojem příjmů ostrova zemědělství a rybolov. Velmi rozvinutý je spotřební průmysl, jako je zpracování kůže, výroba obuvi, keramiky a další odvětví, zajišťující zásobování pro turistický průmysl. Své zastoupení tu má i šperkařský a potravinářský průmysl.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje