Albufera des Grau

Lokalita: Španělsko Menorca Albufera des Grau
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Albufera des Grau, to nejlepší z baleárské přírody

Přírodní park Albufera des Grau je jádrem biosférické rezervace, za kterou byla Menorca prohlášena organizací UNESCO již v roce 1993. Park vyniká téměř nedotčenou krajinou se vzácnou faunou a flórou.

Rezervace Albufera des Grau je vzdálena jen několik málo kilometrů od hlavního města Mahonu. Rozkládá se v severovýchodní části ostrova na pobřeží Středozemního moře mezi překrásnými zátokami Fondejador des Lljanes a Cala en Vidrier. Z jihu jej ohraničuje jezero S’Albufera.

Poznejte romantické pláže a vzácné ptáky Menorcy

V parku se mezi mohutnými útesy ukrývá množství malebných zálivů se skvostnými plážemi, pokrytými jemným pískem a omývanými azurovými vodami. Zatoužíte-li během dovolené v Albufera des Grau po plném turistickém komfortu, vydejte se do nejbližšího letoviska Es Grau.

V přírodním parku Albufera des Grau se můžete kochat nádhernou jezerní krajinou, oplývající bujnou vegetací. Stala se útočištěm a hnízdištěm pro vzácné druhy vodního ptactva: spatříte tu například kormorány, volavky či divoké kachny, ale také dravce jako luňáky a mořské orly.

  • Neváhejte tedy a navštivte Albufera des Grau na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím