Son Xoriguer

Mapa

Podrobné informace

 • 28 °C červenec / srpen *
 • 24 - 25 °C červenec / srpen *
 • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Son Xoriguer, dovolená prodchnutá sportem i relaxací

Hned vedle proslulého menorského letoviska Cala´n Bosch najdete další příjemný resort Son Xoriguer. Svou polohou na jihozápadě ostrova je mnohem blíže druhému největšímu městu Ciutadella (11 km) než metropoli Maó (55 km) na opačném konci Menorky. Zhruba 50 km západně vykukují ze Středozemního moře břehy Mallorky.

Další blízká rekreační střediska:

Son Xoriguer a jeho pláže

Son Xoriguer je přesně tím typem prázdninového střediska, jaký hledají milovníci aktivního prožití své letní dovolené – bez ohledu na to, jedná-li se o rodiny s dětmi, sportovně založené páry či seniory. Najdou tady všechny důležité služby, rozmanité pláže, klidná zákoutí plná zeleně i rušné ulice s obchody a gastronomickými podniky. Malebné okolí navíc skýtá řadu možností k příjemným procházkám i delším výletům.

V Son Xoriguer můžete vybírat mezi dvěma nádhernými plážemi. Přímo v letovisku, v srdci polouzavřené zátoky široké necelých 500 m, se rozkládá Playa de Son Xoriguer. Pokrývá ji jemný písek, je vybavená lehátky se slunečníky a funguje na ní škola surfování. O něco větší je vyhlášená Playa Cala'n Bosch v sousedním středisku, kromě toho se lze k relaxaci a opalování pod žhavým sluncem rozložit na mnoha místech ukrytých mezi pobřežními skalisky.

Jak prožít dovolenou v Son Xoriguer

Son-Xoriguer.jpgObě hlavní ulice v Son Xoriguer (Carrer Rosa Dles Vent a Carrer la Platja) lemují kromě hotelů i početné restaurace a obchůdky včetně několika supermarketů. Vše ostatní najdete v navazujícím Cala´n Bosch, kterému vévodí marina propojená s mořem úzkým kanálem. Poblíž se také nachází akvapark Aquarock. Rozhodně by však byla škoda nevidět další atrakce Menorky jako:

 • Zpět na přehled informací o Menorce a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Kontaktujte nás

  Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
  Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím