Ciutadella

Lokalita: Španělsko Menorca Ciutadella
Typ: Město

Náš názor

Ciutadella, výstavní brána ostrova

Druhé největší město španělského ostrova Menorca, aristokratická Ciutadella, nabízí kombinaci nádherných pláží, sportovního vyžití a historických památek. Až do začátku 18. století byla metropolí ostrova, než si Britové za hlavní sídlo kvůli přístavu zvolili Mahón.

Turisticky vděčný přístav Ciutadella (doslova znamenající „malé město“) objevíte na západním pobřeží. Zátoka Cala des Frares se tady vodním kanálem zakousává do pevniny až téměř k samotnému centru města.

Historie Menorcy na každém kroku

Na rozdíl od Mahónu, kde žili převážně obchodníci, vojáci a měšťanstvo, byla Ciutadella vždy sídlem šlechty a církve. Dnes má oproti hlavnímu městu mnohem klidnější atmosféru a při západu slunce se barví do medově hnědé až zlaté.

Největší atrakce Ciutadelly

Město bylo založeno Kartaginci, ve 4. století bývalo i biskupským sídlem a v polovině 16. století jej dobyli a vyplenili Turci, což připomíná obří obelisk. Dlouhá a zajímavá historie zanechala v Ciutadelle pozoruhodné svědky v podobě výstavních památek:

Katedrála

Je nejdůležitějším kostelem na ostrově a vzácným příkladem katalánské gotiky s jednou hlavní lodí, obklopenou šesti kaplemi. Vybudována byla ve 13. století, od té doby však byla několikrát přestavěna.

Městské tržiště

Mercat pochází z roku 1869. Od časných ranních hodin se zde po celý týden prodávají čerstvé ryby, mořské plody, ovoce, zelenina a mnoho dalšího lákavého zboží.

Přístav

Přírodní přístav, vyhlášené centrum nočního života, má tvar úzkého fjordu. Ve srovnání s mahónským působí spíše jako kanál v italských Benátkách (pouhý 1 kilometr délky a asi 200 metrů šířky).

Městské muzeum

Muzeum bylo otevřeno v roce 1995 v jedné z věží původního městského opevnění. Unikátní je sbírka archeologických nálezů z období kultury talayotické, punské, řecké, římské a maurské. Najdete zde bronzové předměty, kameny, mince, sarkofág, skleněné předměty a keramiku.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ciutadellu na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím