Za zábavou a aktivní dovolenou na Zanzibaru

Zanzibar se profiluje jako typická turistická destinace a tomu také přizpůsobuje nabídku služeb a zábavy. Nabízíme stručný přehled nejoblíbenějších aktivit na ostrově.

Sport a pohyb

Kromě klasických plážových sportů je na Zanzibaru největším zážitkem bezesporu potápění u korálových ostrůvků nebo plavání mezi delfíny na otevřeném moři. Výbavu k potápění či šnorchlování si zapůjčíte na všech významných plážích, kde si také můžete zakoupit lekce s instruktorem.

Pobrezi-Zanzibaru-je-idealni-k-surfovani.jpg

Stačí přeplavit se několik kilometrů na africkou pevninu a můžete si užít i nezapomenutelné treky džunglemi kolem unikátního jezera Tanganika nebo vysokohorskou turistiku ve vnitrozemí Tanzanie.

Nakupování a utrácení

V hlavním městě Zanzibar City a v turistických oblastech je k dispozici řada větších nákupních center, v nichž najdete i značkové obchody. Typické zanzibarské suvenýry však nejlépe nakoupíte na trzích rozesetých po celých ostrovech.

Nejobvyklejšími upomínkami jsou zejména řemeslné výrobky tanzanských domorodých kmenů jako dřevořezby zvířat a ebenové masky, ručně tkané látky, oděvy, šperky a ozdoby. Oblíbené jsou rovněž různé druhy exotického koření v ručně pletených košících nebo ozdobných dřevěných dózách.

Pozor na trofeje a smlouvání

Turistům jsou často nabízeny i výrobky ze slonoviny a všelijaké zvířecí trofeje, ty je však ze země přísně zakázáno vyvážet!

Všude je zvyklostí smlouvat. Nejen, že to je součástí místního koloritu, ale také díky tomu zboží koupíte za mnohem nižší cenu. Na celý smlouvací proces si rychle zvyknete. Nákupy se možná trochu protáhnou, ale věřte, že o to budete mít z koupě větší radost.

Zábava a noční život

Mimo plážových radovánek, množství denních a nočních barů a klubů či restaurací, objevíte na Zanzibaru také unikátní památky a nádhernou přírodu.

UNESCEM chráněné Kamenné město v Zanzibar City je unikátní směsicí arabské a evropské architektury. Spleť křivolakých uliček lemovaných kamennými domy s bohatě vyřezávanými dveřmi ústí u mohutného Sultánského paláce a arabské pevnosti Old Fort ze 17. století.

Ostrůvek Prison Island se chlubí populací chráněných želv sloních, lodí se vypravte i na koupání s delfíny. Prozkoumat můžete též Jozani Forest, největší zanzibarský les plný volně žijících opic, zejména gueréz.

Úchvatná je samozřejmě i pevnina. V Tanzánii spatříte mimo jiné například největší safari světa v národních parcích Serengeti a Ngorongoro, Viktoriino jezero nebo Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky. 

Zanzibarské státní svátky

  • 1. ledna - Nový rok
  • 12. ledna - Den revoluce Zanzibaru
  • Březen, nebo duben - Velikonoce
  • 26. dubna - Den Unie
  • 1. května - Svátek práce
  • 7. července - Den Sabasaba
  • 8. srpna - Den rolníků
  • 9. prosince - Den nezávislosti
  • 25. a 26. prosince - Vánoce

  • Zpět na přehled informací o Zanzibaru a nabídku zájezdů.