×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Praktické informace

Spropitné Thajci

Ve většině thajských restaurací není zvykem dávat spropitné. Pokud však cenu zaokrouhlíte, nebo přidáte 20 bahtů navíc, projevíte tím velkou vstřícnost. 15% až 20% spropitné v menších restauracích překvapí, v luxusních podnicích se očekává.

Elektrický proud

V Thajsku je zapotřebí použití speciálních adaptérů, které jsou v dostání v každém obchodě s elektrickými potřebami. V zásuvkách je zaveden střídavý proud s napětím 220 V/50 Hz. S vlastními elektrickými spotřebiči by tudíž návštěvníci neměli mít žádný problém.

Voda

Voda je všude v Thajsku chemicky upravovaná a velice levná pitná voda je k dostání na každém kroku. Doporučujeme však kupovat kvalitní balenou vodu.

Kriminalita

Při pobytu v Thajsku doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti. Varování se týká převážně cest do muslimských provincií Yala, Pattani a Narathiwat. Určité riziko představuje i cestování do ostatních pohraničních oblastí. Při pohybu po Thajsku je třeba se vyhnout jakýmkoliv demonstracím, které se čas od času vyskytují v Bangkoku i mimo něj. Výrazné varování se vztahuje k držení i užívání jakýchkoliv drog. Postihy jsou v zemi velmi vysoké, včetně trestu smrti a doživotí.

Thajsko

Thajsko je buddhistická země a zpodobeniny Buddhy jsou zde posvátné. Pokud se kdokoliv (včetně cizinců) dopustí svatokrádeže, je potrestán vězením. Při návštěvě buddhistických chrámů a památek je nutné mít vhodné oblečení. Nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty. Před vstupem do chrámových místností se musíte zout.

Krádeže 

Své cennosti mějte vždy pod dohledem mimo dosah potenciálních zlodějů. Kapsáři se často vyskytují v turistických oblastech a přímo na rušných ulicích okrádají cestující. 

Nikdy a nikde nedávejte do zástavy svůj cestovní pas. Doporučujeme mít udělané kopie či skeny svých pasů s vízem a mít je přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě nebo krádeži cestovního dokladu. 

Trezory v hotelu

Většina moderních hotelů má pokoje vybavené vlastními trezory. Pokud se ve vašem pokoji sejf nenachází, jistě bude k dispozici na recepci hotelu. Je vhodné uschovat v něm cennosti před odchodem z budovy. Uzavření hotelových sejfů pro jistotu vždy přezkoušejte.

Opalování v Thajsku Thajské pláže

Co se týče opalování, asi není třeba připomínat, že bez krému s vysokým faktorem si dovolenou určitě nezpříjemníte. Že se neopálíte i přes opalovací krém v Thajsku určitě nehrozí, ale že se bez krému spálíte, je téměř jisté.
 
Dámy, které nechtějí mít opálená ramínka od plavek upozorňujeme, že opalování "nahoře bez" se tu nesetkává s pochopením. Ano, v případě některých hotelů se to může tolerovat, ovšem nespoléhejte na to. I bikiny a tanga už jsou takřka na hraně slušnosti. V lepším případě vás za neuvědomnělost mohou napomenout, v horším hrozí pokuta, ale i vysvětlování na policii.
 
Pamatujte, že Thajci nemusejí pochopit, pokud se budete chtít fotit s jakýmkoliv vyobrazením Buddhy v provokativních pózách. Pro Thajce je buddhismus velmi důležitý a jakékoliv nemístné chování se netoleruje.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 450 000 kč
min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje