Pláže v Thajsku

Kam v Thajsku na pláž?

Každá z thajských destinací má mnoho pláží. Každá z nich nabízí něco jiného a na své si přijde každý milovník sluníčka i zábavy. Níže naleznete přehled těch nejznámějších.

Pattaya

Pattaya již po mnoho let patří mezi tradiční a oblíbená thajská letoviska. Je bezesporu nejrušnějším přímořským letoviskem již od dob vietnamské války, kdy zde bylo vybudováno středisko pro odpočinek amerických vojáků. Pattaya se nachází přibližně 150 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku na pobřeží Thajského zálivu. Výhodou je rychlé spojení z Bangkoku. Transfer z mezinárodního letiště v Bangkoku trvá necelé 2 hodiny.

Pláž Hat Pattaya

Centrální Pattaya je nejrušnější částí, kde se nachází mnoho hotelů, barů, obchodů, restaurací a nočních podniků. Vzhledem ke svému nočnímu životu je centrální Pattaya také vyhledávaným místem sexuální turistiky. Pláž v této části města je velmi rušná a nepatří k těm nejčistším v Thajsku.

thajsko-Plaze-na-ostrove-Khaolak.jpg

Pláž Jomtien Beach

Tato pláž se nachází v jižní část Pattayi. Je vzdálena od centra města cca 15 minut jízdy. Je dlouhá 6 kilometrů a oddělena od hotelové zóny pobřežní komunikací. Koupání je příjemné, pláž je velmi pěkná, upravená. V dosahu jsou obchody, restaurace a možnosti zábavy. 

Pláž Sattahip

Sattahip leží ještě jižněji od Jomtien, z Pattayi je to cca 30 minut jízdy.  Pokud vaše představa o dovolené koresponduje s klidným prostředím, pak ideálním místem pro odpočinek je právě tato pláž. Na rozdíl od rušné Pattayi jsou zdejší hotelové resorty vybudovány ve stylu bungalovů a nízkopodlažních budov. 

Samui

Třetí největší thajský ostrov Samui patří mezi nejoblíbenější thajské destinace. Během pouhé hodiny letu z Bangkoku se přenesete do skutečného tropického ráje. Ostrov Koh Samui je součástí souostroví 80 menších ostrovů, z nichž 6 je obydlených. Tropický ostrov, pro který je typická kokosová palma lemující většinu místních pláží, si získá srdce každého návštěvníka.

Koh Samui však nenabízí pouze pláže, krásné je i vnitrozemí ostrova, které je hornaté a zalesněné, naleznete zde i malebné vodopády. Zájemce o kulturu uspokojí 35 buddhistických chrámů, které se na Koh Samui nachází.

K nejznámějším patří Wat Plai Laem, Wat Phra Yai – klášter Velkého Buddhy – nebo Wat Khunaram, klášter s mumií mnicha. Zajímavostí je, že na Koh Samui platí zákon, že žádný hotel ani jiná budova nesmí být vyšší než nejvyšší palma na ostrově, což je asi 30 metrů.

Pláž Chaweng Beach

Chaweng Beach je bezesporu nejslavnější pláží na ostrově. Nachází se na severovýchodním pobřeží kousek od letiště. Je poměrně široká, má jemný bílý písek a velmi pozvolný vstup do moře. Její délka je kolem 7 kilometrů a dnes je velmi rušným centrem s množstvím obchodů, restaurací, barů a nočních podniků. Je lemována hotelovými resorty a plážovými restauracemi. 

Pláž Lamai Beach

Druhá nejpopulárnější pláž je dlouhá necelé 4 kilometry a nachází se na jihovýchodním pobřeží. Dnes je velmi oblíbeným střediskem turistů, je vzdálena cca 15 minut jízdy jižně od Chawengu. Zdejší atmosféra je okouzlující, najdete zde krásnou pláž s bílým jemným pískem i příjemné restaurace, kde můžete ochutnat vynikající thajskou kuchyni. Neustále tu rostou nové hotely, ale ne v takové koncentraci ve srovnání s oblastí Chaweng. 

Pláž Bophut Beach

Bophut Beach se nacháí v severní části ostrova. Je asi 3 kilometry dlouhá a má hrubší světlehnědý písek. Dodnes zde dýchá atmosféra původní rybářské vesnice. V okolí narazíte na domy v tradičním stylu i vyhlášené lokální restaurace s typickou thajskou kuchyní. V posledních letech tu vyrostla řada nových hotelů, které jsou atraktivní také nižší cenou ve srovnání s jinými thajskými turistickými destinacemi. Každý pátek se ve zdejší Fischerman Village koná největší trh na Samui. 

Pláž Choeng Mon Beach

Asi 2 kilometry dlouhá, velmi pěkná a klidná pláž s bílým pískem. Do 5 minut chůze se nacházejí restaurace, kavárny, obchody a masážní salóny.

Pláž Mae Nam Beach

Cca 5 km dlouhá pláž se nachází v severovýchodním cípu ostrova. Má barvu bílé kávy a písek je zde spíše zrnitý. Před slunečními paprsky se můžete ukrýt pod jednu z mnoha kokosových palem. Nachází se zde jak drahé luxusní hotely, tak levnější možnosti ubytování. Několik restaurací i obchodů tu najdete, ale za případným nočním životem a zábavou musíte do Chawengu. 

Pláž Thongson Bay Beach

Pláž v severovýchodním cípu ostrova je 600 metrů dlouhá a velmi tichá. Voda je zde úžasně čistá, a jelikož se pláž nachází daleko od městeček a vesnic, navštěvují ji téměř výhradně hosté z místních hotelů. Nad pláží navíc uvidíte krásné útvary z granitové skály.

Khaolak

Oblast Khaolak je právem považována za jednu z nejkrásnějších destinací Thajska díky nádherným plážím a tropické vegetaci.  Khaolak leží na pevninské části přibližně hodinu a půl jízdy z mezinárodního letiště na ostrově Phuket. Městečko Khaolak se nachází v provincii Phang Nga, která nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Patří mezi ně i souostroví Similan, kde najdete jedny z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě. Provincie Phang Nga má zajímavá vápencová pohoří a skalní útvary, zapomenout nesmíme ani na atraktivní národní parky.

Pláž v Khaolak

Zdejší pláž s jemným světlým pískem je téměř 10 kilometrů dlouhá, lemovaná bohatou tropickou vegetací. Většina místních hotelů je vybudována v thajském stylu, nenaleznete zde žádné výškové budovy.

Phuket

Ostrov na západním pobřeží Thajska je s pevninskou částí spojen mostem. Ostrov o rozloze cca 800 kilometrů čtverečných je typický vápencovými útesy, skalnatými poloostrovy a kilometry písečných pláží.

Pokud upřednostňujete rušnou dovolenou, pak ideálním místem pro pobyt bude bezesporu letovisko Patong. Toto středisko je největším a nejstarším plážovým letoviskem. Najdete zde spousty obchodů, barů, restaurací a možností zábavy. Rušný noční život zde pulzuje do časných ranních hodin. Pokud jste příznivci klidné dovolené a od rušného světa si toužíte odpočinout, pak pro vás bude vhodným místem oblast Mai Kao či Kamala.

Pláž Patong Beach

Patong Beach je asi nejznámější pláž na ostrově, přestože není nejhezčí. Je tři kilometry dlouhá, místy dost široká a lemovaná pásem hotelů (ty jsou ale od pláže odděleny poměrně rušnou pobřežní komunikací), obchodů a restaurací. U této pláže je také koncentrován noční život s mnoha bary a restauracemi – ne náhodu se Patongu někdy přezdívá „malá Pattaya“. Právě kvůli velké koncentraci podniků, obchodů a hotelů, a tím i turistů, je tato pláž velmi rušná.

Pláž Kamala

Klidná pláž s relativně mírným vstupem do moře, zlatavým pískem a modře zbarvenou vodou. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi.

thajsko-Nadherna-thajska-plaz-Kamala.jpg

Pláž Karon Beach

Tato pláž je pojmenována podle městečka, které lemuje pláž po celé její délce zhruba 4 kilometrů.   Snahou místních úřadů je zachovat ji jako místo pro klidnou rodinnou dovolenou s maximálním potlačením sexturismu. Všechny hotely jsou od pláže odděleny silnicí, najdete zde i hospůdky a restaurace, spíše však v severní části.

Pláž Kata Beach

Příjemná a relativně klidná pláž, s bílým pískem a klidnou vodou. Je široká a klikatá a skládá se ze dvou pláží - Kata Yai (Velká Kata) a Kata Noi (Malá Kata). Najdete zde čisté a klidné moře a mnohem větší klid než na Patongu. Je zde dostatek hotelů a resortů, restaurací, barů a klubů. Opět ale pozor, hotely od pláže odděluje silnice.

Pláž Mai Kao

V této oblasti najdete spíše dražší hotely. Samotná pláž je poněkud strmější se světle žlutým pískem, moře tu může být zrádné, zejména v období monzunů.

Phi Phi

V případě Phi Phi se nejedná jen o jeden ostrov, ale o souostroví šesti menších ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Najdete zde úžasné pláže, nádherně smaragdově zelené moře, vysoké kopce i bujnou tropickou vegetaci. Phi Phi je skutečný tropický ráj. Přepravit na Phi Phi se dá lodí jak z Phuketu, tak z Krabi.

Pláž Laem Tong Beach

Dlouhá a široká bílá písečná pláž, kterou najdete v severním cípu východního pobřeží. Nevede sem žádná silnice, na místo se dá dostat jedině lodí.