×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Pláže v Thajsku

Kam v Thajsku na pláž?

Každá z thajských destinací má mnoho pláží. Každá z nich nabízí něco jiného a na své si přijde každý milovník sluníčka i zábavy. Níže naleznete přehled těch nejznámějších.

Pattaya

Pattaya již po mnoho let patří mezi tradiční a oblíbená thajská letoviska. Je bezesporu nejrušnějším přímořským letoviskem již od dob vietnamské války, kdy zde bylo vybudováno středisko pro odpočinek amerických vojáků. Pattaya se nachází přibližně 150 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku na pobřeží Thajského zálivu. Výhodou je rychlé spojení z Bangkoku. Transfer z mezinárodního letiště v Bangkoku trvá necelé 2 hodiny.

Pláž Hat Pattaya

Centrální Pattaya je nejrušnější částí, kde se nachází mnoho hotelů, barů, obchodů, restaurací a nočních podniků. Vzhledem ke svému nočnímu životu je centrální Pattaya také vyhledávaným místem sexuální turistiky. Pláž v této části města je velmi rušná a nepatří k těm nejčistším v Thajsku.

thajsko-Plaze-na-ostrove-Khaolak.jpg

Pláž Jomtien Beach

Tato pláž se nachází v jižní část Pattayi. Je vzdálena od centra města cca 15 minut jízdy. Zdejší šestikilometrová pláž je oddělena od hotelové zóny pobřežní komunikací. Koupání je příjemné, pláž je velmi pěkná, upravená. V dosahu jsou obchody, restaurace a možnosti zábavy. 

Pláž Sattahip

Sattahip leží ještě jižněji od Jomtien, do Pattayi je to cca 30 minut jízdy.  Pokud vaše představa o dovolené koresponduje s klidným prostředím, pak ideálním místem pro odpočinek je právě tato pláž. Na rozdíl od rušné Pattayi jsou zdejší hotelové resorty vybudovány ve stylu bungalovů a nízkopodlažních budov. 

Samui

Třetí největší thajský ostrov Samui patří mezi nejoblíbenější thajské destinace. Během pouhé hodiny letu z Bangkoku se přenesete do skutečného tropického ráje. Ostrov Koh Samui je součástí souostroví 80 menších ostrovů, z nichž 6 je obydlených. Tropický ostrov, pro který je typická kokosová palma lemující většinu místních pláží si získá srdce každého návštěvníka.

Ostrov Samui však nenabízí pouze pláže, krásné je i vnitrozemí ostrova, které je hornaté a zalesněné, naleznete zde i malebné vodopády. Zájemce o kulturu uspokojí několik chrámů, které se na Samui nachází. K nejznámějším patří Wat Laem Saw či Wat Phra Yai. 

Pláž Chaweng Beach

Chaweng Beach je bezesporu nejslavnější pláž na ostrově. Nachází se na severovýchodním pobřeží kousek od letiště. Je poměrně široká, má jemný bílý písek a velmi pozvolný vstup do moře. Její délka je kolem 7 kilometrů a dnes je velmi rušným centrem s množstvím obchodů, restaurací, barů a nočních podniků. Zdejší písečná pláž je lemována hotelovými resorty a plážovými restauracemi. 

Pláž Lamai Beach

Druhá nejpopulárnější pláž se nachází na jihovýchodním pobřeží. Dnes je velmi oblíbeným střediskem turistů, nachází se cca 15 minut jízdy jižně od Chawengu. Zdejší atmosféra je okouzlující, najdete zde krásnou pláž s bílým jemným pískem i příjemné restaurace, kde můžete ochutnat vynikající thajskou kuchyni. Neustále tu rostou nové hotely, ale ne v takové koncentraci ve srovnání s oblastí Chaweng. 

Pláž Bophut Beach

Bophut Beach se nacháí v severní části ostrova. Je asi 3 kilometry dlouhá a má jemný světlý písek. Dodnes zde dýchá atmosféra původní rybářské vesnice. V okolí narazíte na domy v tradičním stylu i vyhlášené lokální restaurace s typickou thajskou kuchyní. V posledních letech tu vyrostla řada nových hotelů, které jsou atraktivní také nižší cenou ve srovnání s jinými thajskými turistickými destinacemi. Každý pátek se ve zdejší Fischerman Village koná největší trh na Samui. 

Pláž Mae Nam Beach

7 km dlouhá pláž se nachází v severovýchodním cípu ostrova. Má barvu bílé kávy a písek je zde spíše zrnitý. Před slunečními paprsky se zde můžete ukrýt pod jednu z mnoha kokosových palem. Nachází se zde jak drahé luxusní hotely, tak levnější možnosti ubytování. Několik restaurací i obchodů tu najdete, ale za případným nočním životem a zábavou musíte do Chawengu. 

Pláž Thongson Bay Beach

Pláž v severovýchodním cípu ostrova 600 metrů dlouhá, velmi tichá. Voda je zde úžasně čistá, a jelikož se pláž nachází daleko od městeček a vesnic, navštěvují ji téměř výhradně hosté z místních hotelů. 

Khaolak

Oblast Khaolak je právem považována za jednu z nejkrásnějších částí Thajska díky nádherným plážím a tropické vegetaci.  Khaolak leží na pevninské části přibližně hodinu a půl jízdy z mezinárodního letiště na ostrově Phuket. Městečko Khaolak se nachází v provincii Phang Nga, která nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Patří mezi ně i souostroví Similan, kde najdete jedny z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě. Provincie Phang Nga má zajímavá vápencová pohoří a skalní útvary, zapomenout nesmíme ani na atraktivní národní parky.

Pláž v Khaolak

Zdejší pláž je téměř 10 kilometrů dlouhá, s jemným světlým pískem, lemovaná bohatou tropickou vegetací. Většina zdejších hotelů je vybudována v thajském stylu, nenaleznete zde žádné výškové budovy.

Phuket

Ostrov na západním pobřeží Thajska je s pevninskou částí spojen mostem. Ostrov o rozloze cca 800 kilometrů čtverečných je typický vápencovými útesy, skalnatými poloostrovy a kilometry písečných pláží.

Pokud upřednostňujete rušnou dovolenou, pak ideálním místem pro pobyt bude bezesporu letovisko Patong. Toto středisko je největším a nejstarším plážovým střediskem. Najdete zde spousty obchodů, barů, restaurací a možností zábavy. Rušný noční život zde pulzuje do časných ranních hodin. Pokud jste příznivci klidné dovolené a od rušného světa si toužíte odpočinout, pak pro vás bude vhodným místem oblast Mai Kao či Kamala.

Pláž Patong Beach

Patong Beach je asi nejznámější pláž na ostrově, přestože není nejhezčí. Je tři kilometry dlouhá, místy dost široká, a lemuje jí pás hotelů – ty jsou ale od pláže odděleny poměrně rušnou pobřežní komunikací - obchodů a restaurací. U této pláže je také koncentrován noční život s mnoha bary a restauracemi – ne náhodu se Patongu někdy přezdívá „Malá Pattaya“. Právě díky velké koncentraci podniků, obchodů a hotelů a tím i turistů je tato pláž velmi rušná.

Pláž Kamala

Klidná pláž s relativně mírným vstupem do moře, zlatavým pískem a modře zbarvenou vodou. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi.

thajsko-Nadherna-thajska-plaz-Kamala.jpg

Pláž Karon Beach

Tato pláž je pojmenována dle městečka, které lemuje pláž po celé její délce zhruba 4 kilometrů.   Snahou místních úřadů je zachovat ji jako místo pro klidnou rodinnou dovolenou s maximálním potlačením sex-turismu. Všechny hotely jsou od pláže odděleny silnicí, najdete zde i hospůdky a restaurace, spíše však v severní části.

Pláž Kata Beach

Příjemná a relativně klidná pláž, s bílým pískem a klidnou vodou. Pláž je široká a klikatá a skládá se ze dvou pláží - Kata Yai (Velká Kata) a Kata Noi (Malá Kata). Najdete zde čisté a klidné moře a mnohem větší klid než na Patongu. Je zde dostatek hotelů a resortů, restaurací, barů a klubů. Opět ale pozor – hotely od pláže odděluje silnice.

Pláž Mai Kao

V této oblasti najdete spíše dražší hotely. Samotná pláž je poněkud strmější se světle žlutým pískem, moře tu může být zrádné, zejména v období monzunů.

Phi Phi

V případě Phi Phi se nejedná jen o jeden ostrov, ale o souostroví šesti menších ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Najdete zde úžasné pláže, nádherně smaragdově zelené moře, vysoké kopce i bujnou tropickou vegetaci. Phi Phi je skutečný tropický ráj. Přepravit na Phi Phi se dá lodí jak z Phuketu tak z Krabi.

Pláž Laem Tong Beach

Dlouhá a široká bílá písčitá pláž, kterou najdete v severním cípu východního pobřeží. Nevede sem žádná silnice, do oblasti se dá dostat jedině lodí. 

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 450 000 kč
min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje