×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Tuniská kuchyně

Tradiční tuniské pokrmy

Typickým jídlem v Tunisku je kuskus na mnoho způsobů. Často je podáván i jako příloha k masům. V tuniské kuchyni je velmi patrný vliv kuchyně arabské, turecké a středomořské. Na stole se často objevuje skopové, jehněčí, kozí a drůbeží maso. Doporučujeme vyzkoušet „merguez“, velmi ostré párečky ze skopového masa. Vynikající je červený olivový olej, rajčatová jádra a pasta z ostrých sušených paprikových lusků harissa.

Typická tuniská jídla

Národním jídlem z tvrdé pšeničné krupice je cous cous. Připravuje se ve speciálním hrnci a podává se zeleninou, skopovým masem, kuřetem, hovězím masem nebo rybou. V restauracích si můžete objednat salad meschoui, což jsou pražená rajčata, paprika, česnek, cibule, vše najemno nasekané a podávané s tuňákem a natvrdo vařeným vejcem.

tunisko-Dobrou-chut-v-Tunisku.jpg

Oblíbenou tuniskou polévkou je schorba. Chakchouka je typický zeleninový „eintopf“ s hovězím nebo skopovým masem. Jako sladkou tečku zvolte baklawu, velice sladký zákusek z mandlí, medu a sezamových semínek.

Nápoje v Tunisku

Tunisko produkuje velmi kvalitní vína, specifické likéry a pálenky. Mezi bílá vína patří suché Blanc de Blanc hodící se ke všem rybím pokrmům, ovocné bílé víno Sidi-Rais a Muscat De Kelibia vhodné jako aperitiv. Mezi červenými víny můžete zvolit těžké červené víno Magon nebo lehčí Pinot. Z likérů a pálenek doporučujeme datlový likér Thibarine na zakončení jídla nebo čirou a silnou pálenku z fíků Boukhu.

Restaurace v Tunisku

Restaurační zařízení si vybírejte podle čistoty stolů a vstřícnosti personálu. Málokdy narazíte na restauraci, kde by podávali alkohol. Malé tradiční jídlo si můžete dát i v místních barech.

V Tunisku naleznete mnoho různorodých restaurací. Ochutnejte místní speciality, mezinárodní kuchyni i osvědčenou evropskou klasiku. Jídelní lístky vám obsluha donese ve francouzském, anglickém nebo německém jazyce.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje