Dalaman

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Dalaman, báječná dovolená pro každého

Důležité město Egejské riviéry Dalaman leží asi 7 kilometrů od nevýrazné, mělké zátoky Egejského moře naproti řeckému ostrovu Rhodos. Díky okolnímu rovinatému terénu zde funguje mezinárodní letiště. Celou planinu, kterou do moře protéká i říčka Dalaman, obklopují kopce zvedající se do výšky asi 400 metrů. Blízká rychlostní silnice spojuje administrativní centrum Mugla s dalším velkým městem Fethiye.

Objevte kouzelné pláže u Dalamanu

Pobřeží Dalamanského zálivu má tvar mírného oblouku, na který oběma směry navazují mimořádně členité pasáže v čele s výrazným poloostrovem na jihovýchodě. Zdejší střediska jsou nevelká, zato oplývají bohatě vybavenými hotely, polohou přímo u moře a hojným doplňkovým vyžitím (bazény, spa, sportoviště). Rozmanitou krajinu doplňují zemědělská políčka a několik jezer.

Dalaman.jpgCelé pobřeží zálivu u Dalamanu tvoří jeden 10 kilometrů dlouhý pás s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Místy dosahuje šířky přes 100 metrů a doslova vybízí ke koupání a slunění. Moře je mělké a hodí se k pobytu rodin s dětmi i tělesně handicapovaných osob. Pláže poblíž středisek poskytují stín borových hájů, slunečníky s lehátky, sprchy a toalety, nechybí pestrá nabídka občerstvení ani vodních sportů.

Další rekreační střediska poblíž Dalamanu

Co dělat v Dalamanu

Město Dalaman má přes 20 tisíc obyvatel a tomu také odpovídá jeho infrastruktura a dostatečná nabídka služeb. Za vyzkoušení stojí sirné lázně Dalyan vhodné k léčení revmatismu či lázně u Sultaniye s bromidovou a sirnou vodou. Stejně pestré možnosti skýtá cestování po blízkém okolí za starověkými, byzantskými či osmanskými památkami (např. zříceniny Lydia a Lissia). Velkou přírodní atrakci představuje jezero Köyceğiz s bohatou faunou, která se projevuje především v nádherné deltě říčky Dalyan.

A ještě pár tipů na výlety do širšího dalamanského okolí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Dalaman

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím