×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Jaká je historie Turecka?

Dějiny země sahají až do starověku, avšak první prapředci Turků se na území dnešního Turecka objevili až roku 1071 našeho letopočtu po bitvě u Mantzikeru. Během následujících staletí vzniklo několik menších států, z nichž významnější vliv v Malé Asii měl Rúmský sultanát pod vládou dynastie Seldžuků.

Po jeho zániku okolo roku 1299 vznikla v severozápadní Anatolii mocná Osmanská říše. Osman I. se stal prvním sultánem muslimské Osmanské říše, která započala s výboji do Evropy, Asie i Afriky. Sultán jako hlava Osmanské říše měl neomezenou moc. Až do konce 16. století byla Osmanská říše světovou velmocí.

Turecko na cestě k modernímu státu

V 17. století začal pomalý úpadek říše, která nejprve ztratila část svého území ve prospěch Habsburků a následující roky přicházela o další. Po prohře v první světové válce přeměnil v roce 1923 Mustafa Kemal Atatürk říši na sekulární Tureckou republiku.

Pod vedením Atatürka prošlo Turecko řadou zásadních reforem, jež měly zemi modernizovat. Avšak až po roce 1945 se stát začal pomalu ubírat k demokracii a od 80. let i k liberalizaci hospodářství.

turecko-Archeologicke-nalezy-u-tureckeho-Side.jpg

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Doba transferu z letiště

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje