×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Turecko
  2. Egejská riviera - Marmaris
  3. Místa
  4. Dalyan

Dalyan

Lokalita: Turecko Egejská riviera - Marmaris Dalyan
Typ: Město

Náš názor

Město Dalyan a jeho poklady

Malebné městečko Dalyan nabízí ve svém okolí podmanivou říční deltu, královské hrobky a želví pláž. A zdejší bahenní lázeň okouzlila nejen císařovnu Kleopatru, ale také například herce Dustina Hoffmanna nebo Gérarda Depardieua.

Dalyan leží na konci Egejské riviéry, dále východním směrem se táhne kraj Fethiye. Severně od něj se modrá jezero Köycegiz Gölü, jihozápadně šumí Středozemní moře. Nejbližší větší města jsou Ortaca a Dalaman, do Marmaris to je asi 90 kilometrů, neboť silnice se musí vyhýbat hornatému národnímu parku Marmaris Milli.

Řeka Dalyan a želví pláž

Městem protéká řeka Dalyan, směřující z blízkého jezera do moře, do kterého ústí malou, o to působivější deltou. Za největší památku se považují královské hrobky ve skalním městě, které pocházejí z doby starověké Lýkie. Impozantní Amyntasova hrobka díky sloupům lemujícím vchod připomíná chrám.

Jižně od Dalyanu středomořské pobřeží vytváří nádhernou zátoku Iztuzu. Proslavila se výskytem vzácné mořské želvy karety obecné, která klade svá vejce na písečné pláži Iztuzu. Chráněnou rezervaci tady úřady proto vyhlásily již v roce 1988.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím