Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Ha Long, dovolená tam, kde se drak noří do moře

Zátoka Ha Long (též Dračí zátoka) patří k největším perlám vietnamského pobřeží a o její kráse nejlépe svědčí, že v roce 2012 byla zvolena mezi „nových sedm přírodních divů světa“. Typická je především zásluhou stovek ohromných vápencových skalisek rozmanitých tvarů, trčících v nejrůznějších seskupeních z moře. Mezi nimi z vody vykukují rybářské domky na vorech.

Další blízká rekreační střediska:

Magie halongských pláží

Ha Long (vietnamsky vinh Ha Long) se nachází na severu Tonkinského zálivu (součást Jihočínského moře) při ústí řeky Song Duong. Na ploše přes 1 500 kilometrů čtverečních se tísní kolem dvou tisícovek příkrých, těžko přístupných ostrůvků pokrytých hustou vegetací. Dohromady vytvářejí fascinující skalní labyrint, ve kterém je možné se přemisťovat pouze loďkou.

Mnohé z ostrůvků v zátoce Ha Long se pyšní nádhernými písečnými plážemi. Nejvíce jich je v zátočině Lan Ha u ostrova Cat Ba (z velké části národní park). Žije tu na 200 druhů ryb a 500 druhů měkkýšů, najdete tady opuštěná místa jako stvořená ke koupání a můžete se věnovat i vodním sportům (obzvláště populární je zde jízda na kajaku). Pěkné pláže jsou i na ostrově Quan Lan.

Vypravte se za tajemstvím Kongova ostrova lebek

Ha-Long.jpgSprávním centrem zátoky Ha Long (v níž se točil i film Kong: ostrov lebek) je město stejného jména s více jak 200 tisíci obyvatel. K jeho lákadlům se řadí vyhlídka z vrcholu Nui Bai Tho a nově otevřený, skutečně velkolepý zábavní park Sun World Ha Long s řadou kolotočů a jiných atrakcí. Metropole Hanoj je vzdálená necelé tři hodiny jízdy autem.

Kam se podívat v Ha Long a okolí? Zkuste například:

  • Některou z dvacítky přístupných krasových jeskyní v čele s Hang Dau Go (Jeskyně dřevěných kůlů)
  • Bývalé privátní letní sídlo komunisty Ho Či Mina na ostrově Dao Tuan Chau
  • Budhistický palác a pagodu Ba Vang
  • Historický přístav Haiphong

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Halong

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.