×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Vietnam
  2. Vietnam
  3. Místa
  4. Delta řeky Mekong

Delta řeky Mekong

Lokalita: Vietnam Vietnam Delta řeky Mekong
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Podivuhodná delta řeky Mekong

Plovoucí trhy s nabídkou čerstvých surovin na deltě řeky Mekong patří k největším cestovatelským zážitkům při návštěvě Vietnamu. Region obývá přes tisíc zvířecích druhů včetně mnoha dříve neznámých ryb, ještěrek a savců jako laoská skalní krysa.

Hlavní část delty řeky Mekong (Dong bang Song Cuu Long) zabírá asi 60 kilometrů pobřeží Jihočínského moře. Svou celkovou plochou kolem 70 tisíc kilometrů čtverečních zde vytváří významnou přírodní, ekonomickou i společenskou oblast. Na okraj Ho Či Minova města to odsud je přibližně 50 kilometrů.

Trable v okolí delty řeky Mekong

Do Vietnamu přitéká Mekong z Kambodže. Dvě hlavní ramena (jižní Song Hau a severní Mekong) propojuje takřka nekonečný počet průtoků, kolem nichž žije několik miliónů obyvatel. Vážným problémem se pro ně může stát zatopení oblasti zvýšením hladiny moře v důsledku změny klimatu.

Břehy mekongské delty nabízejí rozmanité prostředí, od bažin přes husté mangrovové porosty až po městečka a četná políčka. Kvůli usazování pevných částic unášených řekou se pobřeží každoročně posunuje do moře až o 100 metrů.

  • Neváhejte tedy a navštivte deltu řeky Mekong ve Vietnamu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím