Korab

Lokalita: Albánie Albánie Korab
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Korab, střecha Albánie

Nejvyšším pohořím v Albánii je mohutný a zároveň nesmírně malebný Korab. Jeho nejvyšší bod vytváří štít Velký Korab (Maja e Korabit či Mali i Korabit) s nadmořskou výškou 2 764 metrů. Zdejší magická krajina plná alpínských lučin, blankytných jezírek, strmých skalních stěn a dech beroucích výhledů je pro turistiku jako stvořená.

Pohoří Korab se vypíná na hranici s Makedonií v severovýchodní části Albánie. Patří do Šarského horského systému, který je součástí mohutného pásma Helenidy. Asi 45 kilometrů od něj se nachází město Kukës, do metropole Tirany to je zhruba 180 kilometrů, letovisko Durrës u Jaderského moře leží ještě o 20 kilometrů dále.

Nechte se zlákat k putování pod Velkým Korabem

Na vrchol Velkého Korabu vede z horské vísky Radomirë turistická stezka o délce 9 kilometrů a celkovém převýšení takřka 1 600 metrů. K dalším důležitým vrcholům v Korabu patří Maja e Moravës (2 718 m n. m.), Maja Kulla e Zyberit (2 376 m n. m.) a Mali i Gramës (2 345 m n. m.). K nejpůvabnějším místům pohoří se řadí i jezero ledovcového původu Gramë.

Ze západní strany, směrem od lázeňského městečka Peshkopi, obtéká Korab nejdelší albánská řeka Černý Drin.

  • Neváhejte tedy a navštivte pohoří Korab v Albánii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím