Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Dubaj Jumeirah, luxusní dovolená překypující jedinečnými zážitky

Za jednu z nejživějších čtvrtí Dubaje se bezesporu považuje Jumeirah (Džumeira). Nachází se v jižní části tohoto největšího města Spojených arabských emirátů, s nímž ji též spojuje dálnice a linka moderního, bezobslužného metra. V jejím dosahu je i mezinárodní letiště Al-Maktoun, hlavní dubajské letiště se rozkládá na druhé straně megalopole.

Od 1. 10. 2021 do 31. 3. 2022 se v Dubaji konala světová výstava Expo 2020 (největší pavilony lze dosud navštívit).

Na plážích s dotykem budoucnosti

Jumeirah leží u břehů Perského zálivu, u kterého se budují obří umělá souostroví Palm Islands, a z vnitrozemské strany k ní přiléhá nekonečná Arabská poušť. Pro celou čtvrť jsou typické futuristické a architektonicky odvážné luxusní hotely, výškové administrativní budovy, jachetní mariny, komplexy obchodních center v blízkosti bohatě zdobených mešit a svěže zelené parky vedle golfových resortů. Toužíte-li po dovolené za hranicemi reality, ocitli jste na správném místě.

Koupání v moři je v Jumeirah možné díky příznivému klimatu po celý rok. Krásné místní pláže se mohou pochlubit jemným bílým pískem. Hlavní pláž, zvolna mizící ve vodě, se skládá z úseků veřejných i privátních, patřících ohromným ubytovacím areálům. Nechybí luxusní přístaviště, pobřežní promenády, půjčovny sportovních potřeb ani blízké golfové resorty v čele s Emirates Golf Clubem.

Další rekreační střediska poblíž Jumeirah

Vypravte se za zajímavostmi v Jumeirah

Jumeirah tvoří součást Dubaje, jejíž centrum nabízí velké množství sportovních, kulturních a společenských aktivit. Dubej je zároveň ideální lokalita pro nákupy, ostatně ze stejného důvodu se zde zastavují desítky tisíc turistů při svých cestách z/do Asie.

Kromě hlavních dubajských lákadel, mezi něž se řadí nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, čtvrť Dubai Marina, nejluxusnější světový hotel Burj al Arab, Muzeum budoucnosti či obchodní centrum Dubai Mall, doporučujeme navštívit:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Dubaj Jumeirah