Fauna a flóra v Arabských emirátech

I v poušti se daří rostlinám

Spojené arabské emiráty nejsou pouze poušť, jak by se možná mnozí mohli mylně domnívat. I v pusté zemi se skrývá život, v oázách se navíc daří i celé řadě exotických rostlin. Mezi nejrozšířenější patří palma datlová, kokosová nebo banánová a citrusy.

Pro místní je významné pěstování datlovníku a to nejen pro obživu, ale také pro další zpracovávání. Z plodů se vyrábí olej, z kmenů lodě.

Mezi oku lahodící rostliny patří například strom Ghaf, keře se žlutými květy Gafas, hyacinty nebo akácie. Směrem k horám se daří akátům a divokým travinám, které dávají krajině ráz afrických savan. Druhová rozmanitost flóry se pak liší v závislosti na jednotlivých emirátech. Každý je specifický něčím jiným, ovšem kouzelné jsou všechny.

Chudší život na suchu, bohatší ve vodě

Velkou část území Spojených arabských emirátů tvoří poušť, proto k zemi neodmyslitelně patří samozřejmě velbloudi. I dnes hrají velbloudi v životě místních důležitou roli – už ne tolik v dopravě, ale stále se využívají na maso, mléko a kůži. Oblíbenou zábavou jsou velbloudí dostihy. I v této nehostinné krajině se ale daří mnoha živočichům. Patří k nim například pouštní ptáci, rysi stepní, pouštní kočky a lišky, některé druhy plazů, ale i leopardi, hyeny či divoké kozy. Ožívají hlavně v noci, kdy jsou příjemnější teploty.

O co je chudší život na suchu, o to bohatší je podmořský svět. Pestrobarevná hejna malých i velkých ryb a stovky dalších druhů lákají potápěče z celého světa k nahlédnutí pod vodní hladinu.

SAE-Typicka-poustni-krajina-Spojenych-arabskych-emiratu.jpg


Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím