Kuchyně Spojených arabských emirátů

Kuchyně Spojených arabských emirátů 

Arabská kuchyně je skutečně bohatá. Tradiční pokrmy se připravují z ryb, velbloudího masa a mléka, nebo sušených datlí. Neopomenutelnou součástí všech jídel je koření. Nikdy nechybí čerstvá zelenina a datle.

Tradiční pokrmy

Typickými jídly ve Spojených arabských emirátech jsou Foul, dušené boby s česnekem a citronem, Ghuzi, pečené jehněčí maso s rýží a borovými ořechy, Kofta, mleté jehněčí maso s petrželí a cibulí, Shish tawouq, grilované kuřecí kousky v marinádě s kmínem a skořicí, nebo Logaimat, smažené kuličky z vajec, mouky a šafránu. Jako zákusek si můžete dát Esh asaryu, což je typický tvarohový koláč se šlehačkou.

K pokrmům se pije nejčastěji voda, pokud ale vyzkoušíte místní kulinářské umění, můžete si dát samozřejmě, na co máte chuť. Po vydatném jídle si pak můžete vychutnat skvělou arabskou kávu a třeba si i zakouřit z vodní dýmky.

Typické místní nápoje 

V Perském zálivu se pije shai (čaj) a kahwa (káva). Tradiční arabská nebo beduínská káva je ochucena kořením kardamom. Podává se v malých pohárcích bez ouška. Pokud nesladíte, požádejte o mírně sladké – wasat. Arabské restaurace a nápojové stánky nabízejí široký výběr čerstvých ovocných džusů.

Restaurace ve Spojených arabských emirátech

V Dubaji jsou libanonské, indické, pakistánské nebo íránské restaurace. Určitě ale narazíte i na evropské, mexické, japonské, čínské a thajské speciality.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím