Počasí ve Spojených arabských emirátech: kdy jet?

Na dovolenou do Arabských emirátů hlavně v zimě

Do Spojených arabských emirátů se doporučuje jezdit v období, kdy je v našich končinách zima. Ohřejete se a zároveň se vyhnete spalujících letním teplotám. Pokud chcete strávit zimní dovolenou v teple, Spojené arabské emiráty jsou díky svým klimatickým podmínkám skvělou volbou.

Vhodné období pro zájezd do Arabských emirátů představují především jarní a podzimní měsíce, ve kterých nehrozí extrémní horka. I v tomto období se však můžete připravit na teploty kolem 30 °C, které jsou ideální pro trávení dovolené na pláži.

Hlavní sezóna: únor až duben

Vedlejší sezóna: květen až leden

Průměrné teploty v Arabských emirátech (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Emiraty-teploty.jpg

Průměrné srážky v Arabských emirátech (v mm)

Pocasi-N-Emiraty-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Arabských emirátech (v °C)

Pocasi-N-Emiraty-more.jpg

V Arabských emirátech je ideální počasí po celý rok 

Spojené arabské emiráty spadají do subtropického pásma, kde panuje téměř celoročně velmi horké počasí. Zimy jsou zde také teplé, pouze noční teploty jsou nižší než v létě. V letních měsících šplhá rtuť teploměru až k 50 °C. Ojedinělé srážky přicházejí pouze v chladnějších měsících. Ve vnitrozemí a na východním pobřeží jsou horka snesitelnější díky nižší vlhkosti vzduchu a většímu proudění vzduchu.

Co s sebou do Arabských emirátů k moři i na výlet

Základ pohodové dovolené v horku Arabských emirátů tvoří oblečení z prodyšných, nejlépe přírodních materiálů. Bude se vám ještě hodit:

  • pokrývka hlavy,
  • sluneční brýle s ochranným filtrem,
  • pohodlná plážová obuv a boty do vody,
  • oděv zakrývající ramena a kolena (na výlety mimo hotel).