Aktivity a zábava v bahamském stylu

Potapeni-je-na-Bahamach-velice-popularni.jpg

Na Bahamách si rozhodně užijete vynikající oddechovou dovolenou plnou zábavy. K největším lákadlům tady patří potápění, nádherné přírodní parky a obchody plné exotického zboží.

Sport a pohyb

Hlavním sportovním vyžitím na Bahamách je potápění a šnorchlování. Úžasné tyrkysové moře kolem všudypřítomných korálových ostrovů předvádí čarovné podmořské scenérie, které neuvidíte téměř nikde na světe. Existují zde i specializované potápěčské zóny jako například národní park Exuma Cays Land & Sea Park u ostrůvku Hawskbill Cay, kde je možno spatřit chráněnou podmořskou faunu a flóru.

Kromě standardních plážových sportů nebo jízdy na koních jsou ostrovy především rájem golfu a oplývají spoustou unikátních hřišť. Rekreanty v okolí hotelů lákají i tenisové kurty, lze si vyzkoušet surfování nebo zahrát volejbal.

Nakupování a utrácení

Stylová a luxusní nákupní střediska naleznete především v Nassau, Freeportu a Lucaya. Seženete zde vše od značkového oblečení až po smaragdy. Na každém větším ostrově objevíte i množství tržišť a obchůdku se suvenýry. Mezi nejtypičtější patří čepice, tašky a jiné doplňky vyráběné z palmových vláken nebo sisalu, různé dřevořezby, karibský rum, směsi koření či ozdoby z růžových perel.

Zábava a noční život

Mimo mořských radovánek oplývají Bahamy celou řadou unikátních národních parků skýtajících turistům nezapomenutelné zážitky. Harrold and Wilson Ponds National Park v New Providence představuje přes sto druhů vodního ptactva v přirozeném prostředí, Crab Replenishment Reserve v The Bahamas zase chovnou krabí populaci.

Jedinečné přírodní parky

K mimořádným zážitkům se řadí návštěva Blue Holes National Parku plného úžasných jeskynních systémů a nádherných mořských ok uprostřed borových lesů. Paradise Island nabízí obří akvapark s množstvím adrenalinových skluzavek.

Bahamske-atoly-a-ostruvky-jsou-ke-snorchlovani-jako-stvorene.jpg V přímořských resortech fungují téměř všude spousty barů, klubů a diskoték, velmi populární jsou plážové párty s hudbou a míchanými nápoji.

Bahamské státní svátky

  • 1. ledna – Nový rok
  • Březen, duben – Velikonoce
  • Květen, červen – Whit Monday
  • První pátek v červnu – Svátek práce
  • 10. července – Den nezávislosti
  • První pondělí v srpnu – Emancipation Day
  • 12. října – Discovery Day
  • 25. a 26. prosince – Vánoce

  • Zpět na přehled informací o Bahamách a nabídku zájezdů.