New Providence

Mapa

Podrobné informace

  • 27 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1BSD/23,757CZK

* průměrné teploty

New Providence, rušné srdce Baham

New Providence sice patří se svými zhruba 200 kilometry čtverečními k menším bahamským ostrovům, zato je však tím nejlidnatějším – žije zde více než 70 procent celé populace Bahamského společenství. Na ostrově, ležícím severně od Kuby a východně od Floridy, se rozkládá hlavní město Nassau, obchodní a kulturní centrum země.

Další letoviska kolem ostrova New Providence:

Koupání v moři i ruch velkoměsta

O turisty tady není nouze, na akční dovolenou jich sem hlavně v letních měsících míří spousty. Pobyt na New Providence se bude zamlouvat zvědavcům, kteří se večer rádi procházejí po rušných městských ulicích, nechybí však ani klasické plážové resorty plné rozmanité zábavy. Líbit se zde jistě bude i rodinám s dětmi, ovšem za klidným odpočinkem nebo přírodními krásami raději vyrazte někam jinam.

Pobřežní část New Providence lemují kouzelné, bělostné písečné pláže s volným vstupem do moře, u nichž se nachází vysoce kvalitní hotely i pro ty nejnáročnější zákazníky. Po koupání se můžete posilnit v některé z řady restaurací anebo si projít nákupní pasáže, kterými se to na ostrově jen hemží. Daní za živou atmosféru je relativně vysoká kriminalita, takže na své věci buďte opatrní.

Hlavní město Nassau v koloniálním stylu

New-Providence.jpg

Nejvíce zábavy a zároveň poznávání zdejší kultury si užijete v centru metropole Nassau. Najdete zde různá muzea, historické budovy z dob koloniální éry a výstavní galerie. Starobylou atmosféru však částečně přebíjí turistický ráz města v podobě duty-free obchodů, stánků se suvenýry a jiných atrakcí. K dispozici je několik výstavních marin jako Sandysport, Old Fort Bay či Lyford Cay. Návštěvníci se večer baví v barech a na diskotékách i při hraní hazardních her, kterými je město proslulé.

A co můžete na atlantském pobřeží Great Exumy dělat dál?

  • Projet se výletní lodí do 250 kilometrů vzdáleného Miami
  • Přejít po mostě na vedlejší ostrůvek Paradise Island s ohromným vodním parkem Aquaventure
  • Zasurfovat si na otevřeném moři
  • Užít si nakupování v rozsáhlém trhu v Potter´s Cay
 

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - New Providence

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.