Doprava a přeprava po Barbadosu funguje i bez vlaků

Barbados je nevelký ostrov, i proto zde chybí dálnice a železnice, nicméně dopravní systém dosahuje obstojných parametrů. Hojně se využívá vodní taxi.

Doprava-Barbados.jpg

Letiště na Barbadosu

Mezinárodní letiště Grantley Adams International Airport se nachází na jihovýchodě ostrova mezi městem Oistins, pobřežím Atlantiku a obcemi Charnocks, Hopefield a Gemswick ve vnitrozemí. Jeho počátky spadají do období kolem druhé světové války, současnou podobu získalo v letech 2000 až 2007. Dnes mu s více než 2 milióny přepravených cestujících ročně patří osmá příčka v žebříčku nejvytíženějších letišť Karibiku.

Železnice napříč Barbadosem

Vzpomínku na železniční tratě, fungující na ostrově mezi roky 1881 a 1937, tvoří už jen řada technologických pozůstatků, především podél pobřeží. Před jedním stoletím se však významně podílely především na přepravě cukrové třtiny do přístavu v Bridgetownu.

Silniční doprava na Barbadosu

Silniční síť má dobrou úroveň a svou hustotou se řadí mezi nejrozvinutější na západní polokouli. Hlavní a rychlostní silnice jsou označeny písmenem H a číslicemi 1 až 7. Skoro všechny začínají v Bridgetownu.

Veřejná doprava

Veřejná doprava na Barbadosu je bezpečná a kvalitní. Zahrnuje autobusy, osobní vozidla taxislužby (s předem stanovenou sazbou), taxi zvané „ZR“ a pronájem automobilů.

Nejspolehlivější formu veřejné dopravy představují soukromé mini-dodávky ZR. Jezdí po předem určených trasách, mají bílou barvu a hnědý pruh po stranách a pevnou, jednorázovou cenu na osobu.

Autobusy

Na ostrově jezdí dva druhy veřejných autobusů. Státní modré autobusy jsou větší, mají jednotný poplatek a řídí se jízdním řádem. Soukromé žluté autobusy s modrým pruhem jezdí hlavně na západním a jižním pobřeží.

Barbados a půjčovny aut

Soukromé agentury nabízejí širokou škálu vozidel od luxusních vozů až po dodávky a také menší otevřená auta. Obraťte se na zástupce CK FISCHER, rád vám s vypůjčením automobilu pomůže.

Dopravní předpisy na Barbadosu

Nezapomeňte, že Barbados byl dříve britskou kolonií, proto se tady jezdí vlevo. Mezinárodní řidičský průkaz platí 1 rok, rychlost je omezena v obcích na 40 až 60 km/hod. a mimo obec na 80 km/hod.

  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.