Bridgetown

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 1BBD/11,89CZK

* průměrné teploty

Bridgetown, dovolená v exotické metropoli

V jihozápadní části ostrova, kolem říčky Constitution River, se nachází jeho metropole Bridgetown. Díky svým předměstím se na severu dotýká města Holetown a na jihovýchodě města Oistins. Okolo vedoucí rychlostní komunikace spojuje všechny důležité ostrovní lokality a končí až u mezinárodního letiště Grantley Adams, vzdáleného 15 kilometrů.

Jaké pláže vás čekají v okolí Bridgetownu

BridgetownPrvní osada vznikla ve zdejší ploché krajině roku 1628 pod názvem Indian Bridge, dnes je Bridgetown s téměř 100 tisíci obyvatel hlavním, největším i nejrušnějším městem Barbadosu. Snoubí se v něm moderní infrastruktura s bohatou historií a atmosférou tradiční místní kultury – což se ostatně projevilo na jeho zařazení mezi světové dědictví UNESCO (2011). Pěknou dovolenou tady prožijí milovníci exotiky, odpočinku i cestování na zajímavá místa. Kromě velkého přístavu v centru slouží ostatní části bridgetownského pobřeží jako pláže. Nejpopulárnější z nich, klidná a velmi kultivovaná Browns Beach, se rozkládá v mělkém, 1 500 metrů dlouhém zálivu. Tvoří ji bílý písek, jen pozvolna vstupuje do Atlantského oceánu a lze si zde pronajmout rozmanité vybavení. Jižně, pod majákem Needham's Point, na ni navazuje menší a užší Pebbles Beach, jiná velká pláž Brighton Beach se táhne severním směrem.

Další rekreační střediska poblíž Bridgetownu

Služby v Bridgetownu a možnosti zábavy

Během procházek Bridgetownem narazíte na ohromné množství nákupních příležitostí, restaurací a kaváren, sportovišť, parků, ale i lékáren či zdravotnických zařízení. K největším památkám patří Chamberlainův most z 19. století, navazující dřevěná promenáda plná obchodů se suvenýry, anglikánský kostel sv. Michaela, náměstí Národních hrdinů a dosud aktivní synagoga z roku 1600. Navštívit byste měli i cukrovar Morgan Lewis s větrným mlýnem a pouliční trh vedle hlavní pošty. Z ostatních atrakcí ostrova stojí za poznání:
  • muzeum nadzvukového létání Concorde,
  • rezervace Cherry Tree Hill,
  • národní park Farley Hill.
  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bridgetown

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.