1. Fischer.cz
  2. Belgie
  3. Podnebí a počasí

Podnebí a počasí v Belgii

Žádné velké extrémy, často polojasno, minimum sněhu – takový je charakter počasí v Belgii po většinu roku. Království leží v mírném klimatickém pásu a počasí se tady projevuje velmi podobně jako v České republice. Pouze celoroční úhrn srážek je nepatrně vyšší, průměrně se pohybuje kolem 780 mm.

Na vydatnější deště mají vliv především vzdušné proudy nad Atlantským oceánem. Panují zde mírné zimy s nejnižšími teplotami průměrně okolo 5 stupňů. Léta nejsou příliš horká, nejvyšší teploty vzduchu zpravidla nepřesáhnou 25 stupňů a moře zpravidla nepřekračuje ani dvacítku.

Kdy na zájezd do Belgie

Nejchladnější oblastí země je Ardenský region na jihu, který je i nejvzdálenější od Severního moře. V zimě zde nejsou výjimkou teploty pod bodem mrazu a léto bývá hodně deštivé. Naopak provincie Gaume se může pyšnit 1 700 slunečními hodinami v roce, nejvíce v celé zemi.

Nejlepší období pro návštěvu Belgie nastává mezi květnem a zářím, kdy je počasí nejstabilnější a nejteplejší. Chybu však neuděláte, vydáte-li se sem za zábavou, přírodou či historií i po zbytek roku.

Průměrné teploty v Belgii (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Belgie-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Belgii (v mm)

Pocasi-N-Belgie-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Belgii (v °C)

Pocasi-N-Belgie-voda.jpg