Pláže Brazílie jsou víc než jen Copacabana

Tisíce kilometrů brazilského pobřeží a blízkých ostrůvků nabízí takřka nekonečné množství pláží a dalších lokalit vhodných ke koupání v Atlantském oceánu. Většinou jsou písečné a v turistických centrech často disponují běžným plážovým servisem.

Nejlepší pláže Ria de Janeira

Spojení trajektem přes záliv Guanabara do města Niterói, spadajícího do tzv. „Velkého Ria“, netrvá déle než 20 minut. Z mnoha menších, velmi hezkých pláží tady vyniká Ingá se skalními útvary nebo méně romantická Icaraí, o to více vyhovující rodinám s dětmi a plážovým sportovcům.

Pláže-Brazílie 1

Za návštěvu stojí také pláž Sao Francisco nebo Charitas, kde kromě příjemného odpočinku můžete využít také přístav a vyrazit zpět do Ria rychlejším katamaránem. Na dobrou rybu je nejlepší zajít k pláži v rybářské vesnici Jurujuba, pokud oceníte panoramatické výhledy, zkuste pláž Adao e Eva.

Přímo v Riu de Janeiru najdete několik pláží, řazených mezi nejslavnější na světě.

Copacabana

Jednou z nich je bezesporu pláž Copacabana. Představuje symbol Ria stejně jako Cukrová homole a vrchol Corcovado se sochou Krista Spasitele. Na délku má 4 kilometry a lemují ji desítky hotelů včetně luxusního Copacabana Palace. Podél pobřeží si jistě zaslouží pozornost mnohé restaurace, bary a další podniky, za povšimnutí ovšem stojí také pevnosti, které se nacházejí z obou jejích stran. Copacabana nabízí vše, co si od odpočinku na pláži můžete přát – moře, jemný písek, centra vodních sportů, obchody i možnost projít se po promenádě.

Pláže Brazílie 2

Leme

Pláž je součástí čtvrti Leme v jižní části Ria. Je pokračováním Cobacabany a neméně krásná ve srovnání se slavnější sousedkou. Není ani zdaleka tak rušná a vyhovuje tak hlavně rodinám s dětmi. Skýtá moc pěkné výhledy do okolí a nejvíce oslnivá je při světle zapadajícího slunce. V blízkosti pláže se vypíná malebná malá pevnost, ze které jsou krásné výhledy na Copacabanu, Rio, Cukrovou homoli, město Niterói a vstup do zálivu Guanabara.

Pláže Brazílie 3

Ipanema

Po Copacabaně je Ipanema druhá nejslavnější pláž v Brazílii a jedna z nejznámějších na světě. Nachází se ve stejnojmenné čtvrti a věhlas si získala hlavně díky slavné písni „Dívka z Ipanemy“. Stejně jako na Copacabaně se tu nejspíš potkáte s dalšími davy lidí, které sem láká možnost osvěžení, relaxace a sportovního vyžití.

Pláže Brazílie 4

Z pláže a přilehlé promenády můžete vidět několik kilometrů vzdálené ostrůvky Cagarras, které jsou rezervací mořského ptactva. Na pláži příjemně uhasíte žízeň kokosovou šťávou, která se prodává v kioscích, případně si oddechnete v některé z nedalekých kaváren. Asi kilometr od pláže se můžete projít k jezeru Logoa Rodrigo de Freitas, kolem kterého jsou také stezky pro pěší.

Leblon

Pláž Leblon se nachází v jižní části Ria a přímo navazuje na pláž Ipanema. Oproti ní je to ale o poznání luxusnější místo k odpočinku a to rozhodně ne pouze z hlediska množství návštěvníků. Oblast Leblonu je vyhlášená top restauracemi a nočními kluby, drahými butiky, luxusními hotely a předraženými rezidencemi nejen místní smetánky.

  • Zpět na přehled informací o Brazílii a nabídku zájezdů.