Bačkovský klášter

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Bačkovský klášter
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Bačkovský klášter, majestátní památník pravoslavného stavitelství

Jedna z nejstarších a největších pravoslavných staveb v Evropě, Bačkovský klášter, je dokonale zachovalým památníkem křesťanské architektury. Právem se nachází na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Dodnes v něm žijí mniši.

Tento druhý největší bulharský klášter objevíte ve vnitrozemí, uprostřed lesů na břehu řeky Čepelary. Je to asi 250 kilometrů východně od letoviska Burgas a necelých 30 minut jízdy na jih od druhého největšího bulharského města Plovdivu.

Starodávné religiózní centrum Bulharska

Základní kámen významného náboženského centra země a pohřebiště pravoslavných patriarchů byl položen již v roce 1083 dvěma gregoriány, kteří sloužili Byzantské říši. Ve středověku jej poničili Turci během svých nájezdů, avšak v roce 1604 byl obnoven téměř do své původní podoby.

Návštěva Bačkovského kláštera je pozoruhodným exkurzem do bulharské historie. Jeho centrem je nádherný Archandělský kostel z 12. století, ale prohlédnete si zde i řadu dalších význačných budov jako starý refektář s krásnými freskami či neméně zdobenou kostnici z počátku 11. století.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím