Plovdiv

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Plovdiv
Typ: Město

Náš názor

Plovdiv, velkoměsto plné života

Plovdiv je druhé největší město Bulharska a jedno z jeho nejatraktivnějších a nejživějších center. Říká se, že v lecčem pravděpodobně předčí i Sofii. Nabízí širokou škálu zajímavostí historických, kulturních a zábavních.

Plovdiv (350 tisíc obyvatel) leží na řece Marica na okraji podhůří Rodopů, zvaného Černatica. Blízká dálnice A1 spojuje 150 kilometrů vzdálenou Sofii s černomořským pobřežím u Burgasu. Jižně od Plovdivu se v horských údolích ukrývá věhlasný Bačkovský klášter.

Plovdiv antický

Stará část Plovdivu se rozkládá na třech pahorcích a tvoří ji dlážděné, zvlněné ulice plné panských sídel s arkýři. Většina z nich je prohlášena za architektonicko-historickou rezervaci.

Při toulkách městem narazíte na stopy historie sahající od časů thráckého osídlení přes římskou a tureckou éru až k období národního obrození. Antický amfiteátr, který nechal v Plovdivu vystavět ve druhém století Marcus Aurelius, dodnes slouží jako divadlo pro 3 tisíce diváků. Ve městě dále najdete mešitu Džumaja, zoologickou zahradu, veslařský kanál, množství parků či vyhlídkový vláček pod vrcholem Mladežki chlm.

  • Neváhejte tedy a navštivte Plovdiv v Bulharsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím