×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Historie Bulharska

Bulharsko-Historicka-Varna,-turisticke-centrum-Bulharska.jpg

Bulharsko starověké

Území Bulharska bylo obydleno už v roce 3500 před naším letopočtem Thráky. Ti byli známí jako skvělí gladiátoři. Mezi nejznámější tehdy kolonizovaná území patří Apollonia (dnešní Sozopol), Anhialo (Pomorie), Mesembria (Nessebar), Odessos (Varna) a Dionysopolis (Balčik). V každém z měst se dochovala celá řada archeologických památek.

Středověká epocha v Bulharsku

Po pádu Římské říše čelilo území nájezdům Gótů, Hunů a Avarů. Kontrolu nad regionem nakonec převzali Bulhaři. Bulharský jazyk, kultura a náboženství se ale nedochovaly a byly nahrazeny slovanským jazykem a křesťanstvím.

V roce 865 konvertoval Boris I. k ortodoxnímu křesťanství. V této době zažívala země období rozkvětu. Hlavním městem Bulharského království bylo Veliko Tarnovo. Pokud ho v rámci své dovolené navštívíte, uvidíte zachovalé historické centrum, hrad, řadu kostelů a další památky.

V bulharské historii je dalším důležitým milníkem rok 1396. Bulharsko dobyli otomanští Turci a země tak byla až do roku 1878 tureckou provincií. Po válce Ruska s Tureckem bylo Turecko přinuceno udělit Bulharsku nezávislost.

Moderní historie Bulharska

V 1. balkánské válce (1912–1913) bojovalo Bulharsko společně s ostatními členy Balkánské ligy. Vítězstvím získalo část Makedonie, o kterou ale ve 2. balkánské válce (červen–srpen 1913) kvůli své porážce opět přišlo.

Když nadešla první světová válka, Bulharsko se připojilo k Německu. Jeho plán na znovuzískání Makedonie však ztroskotal. Po druhé prohře vládnoucí Ferdinand abdikoval a vlády se ujal jeho syn.

Ani ve druhé světové válce si Bulharsko nevybralo správnou stranu. To se mu krutě vymstilo. V roce 1944 zabralo bulharské území Rusko a v srpnu téhož roku byla ustanovena komunistická vláda Kimona Georgieva.

Dnes patří Bulharsko do Evropské unie a je také členem NATO.


Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Registrujte se
a získejte 500 Kč
na dovolenou!

×

Upřesnit hledání

Stravování

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje

Pláž