Pohoří Pirin

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Pohoří Pirin
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Pirin

Pohoří Pirin je nejdivočejší bulharská oblast. Tvoří ho 45 vrcholů s výškou přes 2 590 metrů. Po většinu roku jsou sněhem pokryté a sužované silnými větry a prudkými bouřkami. Úžasná krajina plná průzračných horských ples, krátce kvetoucích květin a horských údolí se skotskými, makedonskými a bílými borovicemi je rájem pro turisty či botaniky. Národní park Pirin byl vyhlášen roku 1962.

Pirin se nachází na jihozápadě Bulharska mezi městem Blagojevgrad a řeckou hranicí. Jeho nejvyšší horou je magické skalisko Vichren (2 914 m). Pod pirinskými svahy se ukrývá starobylé městečko Melnik, bulharská metropole Sofie leží necelých 150 kilometrů daleko.

Pirin k turistice jako stvořený

Národní park Pirin zaujímá přes 40 tisíc hektarů plochy. Zdejší hory jsou převážně žulovité s několika ledovcovými horskými dolinami, na jejichž dně se modrá 186 jezer. Můžete zde však také narazit na krasovou oblast s vápencovými útesy a jeskyněmi.

Kromě Vichrenu patří ke zdejším nejvyšším bodům Kutelo (2 908 m), Kamenica (2 822 m) nebo Banski Suhodol (2 884 m). Celá oblast je protkána řadou značených turistických tras, nad městečkem Bansko byl vybudován rozsáhlý lyžařský areál.

  • Neváhejte tedy a navštivte pohoří Pirin v Bulharsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím