Melnik

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Melnik
Typ: Město

Náš názor

Melnik, unikátní památková rezervace

Městečko Melnik (pouze 400 obyvatel) patří k nejpozoruhodnějším bulharským obcím. Jeho 96 unikátních historických staveb z byzantského a otomanského období je dnes vskutku okouzlující architektonicko-kulturní památkou. Proslavilo se také výrobou silného červeného vína.

Melnik, obklopený malebnými pískovcovými skalisky pohoří Pirin, objevíte na úplném jihozápadě země jen 25 kilometrů od hranic s Řeckem a 50 kilometrů východně od Makedonie. Od bulharské metropole Sofie na severu je toto rozkošné městečko vzdáleno zhruba 180 kilometrů.

Nejpůsobivější památky a příroda v Bulharsku

Historie Melniku sahá až do prvního století našeho letopočtu a v raném středověku tu stával i hrad, který střežil významnou obchodní stezku z řecké Soluně. Okolní monumentální pískovcové pyramidy a nedaleký starobylý Roženský klášter činí Melnik nesmírně turisticky atraktivním místem.

Samotné městečko se pyšní řadou památkových objektů, z nichž nejstaršími jsou opevněný Byzantský dům z 12. století a kostel svatého Mikuláše o jedno století mladší. Během návštěvy Melniku si v jeho křivolakých uličkách prohlédněte i architektonické skvosty zejména z dob otomanské okupace jako například Pašův či Kordopulovský dům.

  • Neváhejte tedy a navštivte Melnik v Bulharsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím