Archeologické muzeum

Lokalita: Bulharsko Varna a okolí Archeologické muzeum
Typ: Muzeum nebo galerie

Náš názor

Archeologické muzeum, cesta za poznáním Bulharska

Zatoužíte-li se v Bulharsku vydat po stopách starověkých kultur, které ovlivňovaly dějiny kolem Černého moře, rozhodně začněte v unikátním Archeologickém muzeu ve Varně. Seznámíte se zde přehledně a záživně s kompletní historií území od dávnověku až po současnost.

Archeologické muzeum sídlí v novorenesančním paláci z 19. století na bulváru Sborni, jenom kousek od třídy Marija Luiza, která tvoří jednu z nejrušnějších tepen Varny. K mořskému pobřeží a pláži je to odsud jenom kousek.

Komplexní průvodce kulturou a historií Bulharska

Muzeum archeologie bylo založeno počátkem minulého století a během své existence se postupně stalo globální institucí, která dnes sdružuje expozice z kulturního, historického a přírodního dědictví země. Je rovněž jedním z největších muzeí v Bulharsku.

V Archeologickém muzeu tak můžete obdivovat mimo unikátních vykopávek z neolitického období či zachovalých byzantských artefaktů také expozice krajové fauny a flóry. V rámci různorodých výstav je prezentováno na 50 tisíc exponátů, mimo jiné soudobé bulharské umění a též nejstarší zlaté šperky světa.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím