×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Bulharsko
  2. Varna a okolí
  3. Místa
  4. Balčik

Balčik

Lokalita: Bulharsko Varna a okolí Balčik
Typ: Město

Balčik, perla kousek od Varny

Útulné černomořské letovisko Balčik na první pohled upoutá zajímavou terasovitou architekturou v majestátních vápencových skalách protkaných zelení. Zdejší tyrkysová voda je nejlépe přístupná z dlouhých přístavních mol.

Bulharský Balčik (12 tisíc obyvatel) se rozprostírá na jihozápadním pobřeží Černého moře, 40 kilometrů severně od největšího pobřežního města Varny. Na jihu na něj téměř bezprostředně navazuje luxusní rekreační oblast Albena s krásnou přírodní rezervací Baltata kolem delty řeky Batovo.

Poznejte dlouhou bulharskou historii

Balčik je místem s dlouhou historií. Založeno bylo v šestém století před n. l. a postupně se stalo útočištěm řeckých kupců, důležitým vinařským centrem a ve středověku se zde nacházel i poměrně významný přístav. Není náhodou, že dnes tu můžete zavítat do historického či etnografického muzea.

Nejznámější atrakcí je výstavní vila s minaretem někdejší rumunské královny Marie, kterou obklopuje nádherná botanická zahrada s vodopádem. Během dovolené v Balčiku rozhodně navštivte mys Kaliakra z červených skalisek a s dalekým výhledem. Milovníci nočního života by si neměli nechat ujít ani přilehlé pulsující středisko Kavarna.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje