Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Albena, dovolená u líbezných zákoutí i moře písku

Moderní a luxusní bulharské letovisko Albena se rozprostírá u pobřeží Černého moře necelých 30 kilometrů severně od regionální metropole Varny. Mezi jeho jižním okrajem a malebnou řekou Batova se rozkládá poklidná přírodní oblast Baltatadenský les. Daleko to odsud není ani do známých botanických zahrad historicky pozoruhodného městečka Balčik.

Nejhezčí pláže v Albeně

Rekreační středisko Albena se pyšní řadou velkoryse řešených hotelů přímo u pláže, skýtajících plný turistický komfort pro letní dovolenou a sportovní i kulturní vyžití. Vyrostlo na území nikoho v 60. letech minulého století a v současnosti mu velikostí i počtem ubytovacích kapacit patří třetí místo v Bulharsku. Díky minerálním pramenům se sem jezdí léčit lidé s obtížemi pohybového aparátu a nervové soustavy. Hlavní pláž Albeny se řadí k nejkrásnějším na Balkánu. Je přes 5 kilometrů dlouhá, komfortně široká (150 metrů) a pokrývá ji jemný, zlatavý písek. Čekají tu na vás slunečníky, lehátka, toalety, sprchy a četné stánky s občerstvením. Díky pozvolnému svažovaní do moře je vhodná pro děti, které se vydovádí na spoustě dětských hřišť a dalších atrakcí.

Další rekreační střediska poblíž Albeny

Jak prožít dovolenou v Albeně

Kromě pláže představuje hlavní tahák Albeny moderní vodní park Aquamania. Bezprostřední okolí nabízí hezkou přírodu i několik památek, z nichž největšího významu dosahuje archeologické naleziště Ekrensko Kale (Ekren/Gerania) u letoviska Kranevo. Golfisty potěší pěkná hřiště kousek za Balčikem. Během svého pobytu se však vydejte i dál, například do historické město Dobrič. K turisticky nejvyhledávanějším cílům patří také:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Albena