×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Černá Hora
  2. Černá Hora
  3. Místa
  4. Biogradska Gora

Biogradska Gora

Lokalita: Černá Hora Černá Hora Biogradska Gora
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Biogradska Gora

Základ národního parku Biogradska Gora tvoří nádherná příroda ledovcového Biogradskeho jezera a vrcholů pohoří Bjelasica. Velkou část jeho rozlohy pokrývají původní, téměř nedotčené lesy ukrývající vzácnou faunu a flóru.

Národní park Biogradska Gora se rozkládá v severovýchodní části Černé Hory na ploše 56,5 kilometrů čtverečních. Ze západní strany ho ohraničuje údolí řeky Tary, z ostatních holé vrcholy Bjelasice přesahující nadmořskou výšku 1 700 metrů. Do hlavního města Podgorice je odsud asi 100 kilometrů.

Vystoupejte až na střechu Biogradské Gory

Historie NP Biogradska Gora sahá až do roku 1872, kdy jeho základy položil král Nikola I. Díky tomu je považován za nejstarší národní park v Evropě a druhý nejstarší na celém světě. Ve své moderní podobě existuje od roku 1952. Výlety v něm nadchnou každého, kdo má jenom trochu rád vysokohorskou turistiku, krásné výhledy a romantická jezírka uprostřed skal.

Nejvyšším bodem v národním parku je hora Crna Glava (2 139 m n. m.). Na turistické trase, spojující vrchol s Biogradským jezerem, je celá řada úchvatných vyhlídkových bodů v čele s rozhledem Bendovac. Vedou zde i trasy vhodné pro cykloturistiku.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím