Aktivity a zábava

Kam za sportem, zábavou a nákupy?

Dominikánská republika má ideální podmínky pro turistiku i sport na suchu i ve vodě. Pokud se ani na dovolené nechcete vzdát sportovních aktivit, máte řadu možností.

Ani o adrenalinové výlety a zábavní atrakce na ostrově nepřijdete. Máme pro vás pár tipů, co na dovolené v Dominikánské republice podniknout a třeba i kam za nákupy a co za suvenýry stojí za to pořídit.

Sportovní aktivity

Golf

Pro příznivce golfu nabízí ostrov mistrovská hřiště, která projektovali nejslavnější disegneři a golfisté. Mezi ně patří například P. B. Dye a hřiště v Casa de Campo (pět hřišť), Robert Trent Jones a hřiště na Playa Dorada nebo Jack Niklaus a jeho mezinárodně známé Punta Espada v Cap Cana.

Jogging

Máte rádi procházky nebo běhání? Pak doporučujeme si ráno přivstat a zamířit do centra hlavního města. Centro Olímpico, Malecón, Paseo de los Indios nebo Mirador Su, Národní botanická zahrada nebo Boulevar Winston Churchill jsou místa, kam stojí za to popoběhnout.

Kohoutí zápasy 

Možná pro někoho sportem nejsou, pro Dominikánce ale určitě ano. K ostrovu kohoutí zápasy neodmyslitelně patří, a pokud chcete poznat i tuto část místní „sportovní kultury“, tak se vypravte do Coliseo Gallístico de Santo Domingo v ulici Avenida Luperón. Pořádají se každou středu, pátek a sobotu.

Vodní sporty

Pláže s průzračnou vodou a silný příliv dávají skvělé podmínky pro windsurfing, kitesurfing, surfing, vodní lyžování, plachtění i potápění. Informace o těchto možnostech vám poskytne recepce hotelu, popřípadě průvodce.

DominikanskaRep-Prozijte-dobrodruzstvi-Dolphin-Island.jpg

Zábava a noční život

Večerní zábava k dovolené neodmyslitelně patří. A tady si ji můžete užít ve velkém stylu. Dominikánskou republiku charakterizuje merengue - tanec, který neoddělitelně patří k ostrovnímu folkloru. Je velmi rytmický, pozitivní a mezi ostrovany nesmírně populární. Merenge se tančí ve dne i v noci a věřte, že tady mu neuniknete.

Večer si můžete užít v mnoha podnicích. Restaurace, kavárny, bary a diskotéky jsou otevřeny každý den a některé i do pozdních ranních hodin. Často můžete narazit na tzv. "happy hours", speciální akce na určité druhy jídla a pití. Určitě nevynechejte procházku po Melacónu v Santo Domingu. V době oslav nového roku, v průběhu karnevalových oslav, ale v podstatě každý týden se toto místo promění v největší noční klub na světě.

Nakupování

Suvenýry

Na ostrově je celá řada možností k nákupům. Seženete tu suvenýry i místní výrobky - rum, doutníky, kameny, obrazy, a mnoho dalšího. Nakupovat můžete přímo ve svém hotelu, doporučujeme ale vydat se do nákupních center nebo na tržiště, kde jsou ceny o poznání příznivější.

Obchody

Ve velkých centrech se nacházejí větší obchodní centra a obchodní domy. Tady ale pořídíte spíše zboží denní potřeby nebo oblečení. Ceny jsou fixní.

Trhy

Pokud chcete pořídit něco typicky dominikánského, vydejte se na trhy a hledejte originální dřevořezby, keramiku, exotická koření nebo pestrobarevné obrazy z Haiti. Nezapomeňte s prodejci smlouvat! Začněte minimálně na polovině ceny.

Restaurace

Na ostrově je celá řada příjemných restaurací a jiných gastronomických zařízení. Dát si můžete jak mezinárodní, tak místní speciality. Vzhledem k tomu, že využíváte služeb all inclusive, kde je převážně výběr z kuchyně mezinárodní, alespoň jednou za pobyt doporučujeme navštívit restauraci mimo hotel a zkusit některé z exotických jídel.

Organizované výlety v Dominikánské republice

Výlety doporučujeme rezervovat přes zástupce CK FISCHER a partnerskou cestovní agenturu Meeting Point. Upozorňujeme, že v místě pobytu vás mohou kontaktovat jiné cestovní kanceláře či prodejci výletů různé úrovně a kvality. Často nesplňují bezpečnostní standardy, obvykle nemají dostatečné pojištění a veškeré vztahy mezi klientem a CK se řídí právním řádem Dominikánské republiky. Za škody, resp. další eventuální problémy vzniklé v souvislosti s výlety zajišťovanými takovými subjekty CK FISCHER neručí.