Mapa

Podrobné informace

 • 29 °C červenec / srpen *
 • 28 - 29 °C červenec / srpen *
 • 100DOP/51,985CZK

* průměrné teploty

Punta Cana, splnění prázdninových snů o Karibiku

Punta Cana, nejznámější letovisko Dominikánské republiky, leží na úplném východu ostrova na rozhraní Atlantiku a Karibského moře. Severní část tohoto populárního rekreačního střediska se nazývá Bavaro, stejně jako přilehlá laguna. Pro turisty je zde k dispozici i mezinárodní letiště, u něhož začíná dálnice vedoucí kolem města Higüey až do metropole Santo Domingo.

Ponořte se do víru zábavy a dostupného přepychu v Punta Cana

Luxusní oblast Punta Cana a Bavaro jsou místa, kde před několika lety byly pouze dlouhé bílé pláže, džungle a tabákové plantáže. Pláže obklopené palmami zůstaly a džungle částečně ustoupila luxusním komfortním resortům nabízející bohaté all inclusive i spa centra, která uspokojí přání i těch nejnáročnějších návštěvníků. Pořád ještě ovšem zbylo dostatečné množství palem, zmírňujících celoroční horké počasí.

 • Bude vás zajímat: Nově si s námi zaleťte do Punta Cana přímým letem. Čeká vás moderní Airbus A350-900 z Prahy přímo bez přestupů. Doba letu z Prahy je zhruba jen 10 hodin a 30 minut, cesta zpět trvá okolo 9 hodin a 20 minut.

Dovolenou si zde užijí páry vyhledávající romantickou atmosféru, Punta Cana je navíc jako stvořená pro svatební cesty. Díky pozvolnému vstupu do moře, aquaparků v resortech a bohatým animačním programům oblast nadchne i rodiny s dětmi.

Vzhledem k pestré nabídce zábavy a výletů se v Punta Cana nebudou nudit ani milovníci aktivně prožité dovolené. Využijte širokých sportovních možností: kvalitní golfová hřiště, windsurfing nebo potápění. Objevujte historické památky, z nichž některé jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Užít si zde můžete také překrásnou přírodu, vodopády, bujnou vegetaci, endemické rostliny, rozmanitou faunu i vápencové jeskyně.

Pláže Punta Cana

Pobřeží Punta Cana dlouhé kolem stovky kilometrů lemují početné pláže opravdu jedinečných parametrů. Pokrývá je jemný, bělostný písek, široké jsou až 50 metrů a mořské dno bez kamínků je mělké i daleko od břehu. K nejznámějším u Punta Cana se řadí pláže Cabo Engaňo a Juanillo.

U Bavara vyzkoušejte Macao Playa, Arena Gorda, El Cortecito, Las Corales a Cabeza de Toro. Za návštěvu stojí pláž Bavaro, ta je dokonce zařazena mezi nejhezčí pláže světa. Kompletní plážový servis doplňuje pestrá paleta vodních sportů jako šnorchlování, jízda na člunech či mořský rybolov.

Další rekreační střediska poblíž Punta Cana

Co zažít a vidět na dovolené v Punta Cana

Široká nabídka sportovních i společenských aktivit včetně plovoucích lázní dělá z regionu Punta Cana jedno z nejvyhledávanějších center v Dominikáně. Na golfisty čeká řada golfových resortů, k dispozici je i jachetní marina. Večer si užijte bohatý noční život.

Punta Cana

V oblasti Punta Cana se rozhodně nudit nebudete. Vyberte si z blízkých atrakcí a věnujte se například:

 • plavbě katamaránem na pohádkové ostrovy Saona, Catalina a Cayo Levantado,
 • dovádění ve vodním světě Sirenis Aqua Games v Uvero Alto,
 • návštěvě národního parku Los Haitisesekoparku Manati s prezentací karibské přírody,
 • plavání s delfíny a rejnoky, pozorování velryb,
 • objevování krás města Santo Domingo,
 • prohlídce přírodní rezervace Ojos Indigenas a safari,
 • užívání zábavy na zipline, v Monkeylandu či buginách,
 • poznávání mořského parku Marinarium.

Zpět na přehled informací o Dominikánské republice a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Punta Cana