1. Fischer.cz
  2. Egypt
  3. Aktivity a zábava

Zábavná dovolená v Egyptě plná aktivit

Egypt nabízí nejrůznější aktivity a široké možnosti zábavy. Velkou porci z nich si užijete přímo v letoviscích Marsa Alam a Hurghada. Za jinými zajímavými místy, jako jsou Safaga či ostrov Hamata, se musíte vydat dále nebo do vnitrozemí Egypta.

Egypt-Akvapark-Aquamarint-v-Egypte.jpg

Sportovní aktivity

V Egyptě můžete prožít aktivní dovolenou plnou sportu. Oblíbené jsou především vodní sporty jako vodní lyžování, které se ideálně realizuje v mělkých lagunách Hurghady, dále potápění a šnorchlování v Marsa Alam nebo v chráněné oblasti Sharm el Naga cca 45 km jižně od již zmíněné Hurghady i v dalších egyptských letoviscích. Vybavení si můžete půjčit na místě nebo koupit v obchodech v Egyptě. Pod hladinou Rudého moře vás čeká pestrobarevný podmořský svět i korálové útesy. Pokud chcete zůstat na suchu, doporučujeme vám v Egyptě vyzkoušet golf nebo parasailing.

Noční život

V oblíbených egyptských letoviscích, jako je Hurghada a Marsa Alam, najdete kluby a bary, které žijí bujarým nočním životem. Večerní zábavu si užijete také ve většině hotelových resortů, které pro své hosty připravují animační programy.

Nakupování

Nakupovat v Egyptě můžete v obchodech, menších obchůdcích i na trzích. U posledních zmíněných se to neobejde bez smlouvání. Prodejce vás osloví s nabídkou. Za zboží, které se vám líbí, mu nabídněte dvě třetiny nebo i polovinu první nabídky. Někde uprostřed se s obchodníkem sejdete. Běžně již v Egyptě můžete nakupovat i v obchodech s pevnými cenami. Obchody jsou obvykle otevřené v tuto dobu:
  • v zimě od 9.00 do 23.00 hodin,
  • v létě od 9.00 do 14.00 a od 17.00 do 23.00 hodin,
  • v pátek, který je dle islámu dnem pracovního klidu, obchody otevírají až po sváteční modlitbě ve 14.00 hodin.

Jaké suvenýry v Egyptě nakoupit?

Alabastr

Z alabastru se vyrábí malé pyramidky, květinové vázy, dekorativní kazety i sošky a ozdoby. Nejlepší je nakupovat v okolí Luxoru, kde je nejvíce dílen na zpracování tohoto kamene. Nejvýhodnější ceny jsou v samotných dílnách.

Starožitnosti

Obchod se starožitnostmi je zákonem zakázán, můžete ale poměrně snadno sehnat velmi kvalitní kopie, jejichž vývoz je bez problémů.

Měď a mosaz

Podnosy, samovary, kávové soupravy, džbány, konvice na vodu a víno koupíte na každém egyptském bazaru. Před vašima očima je tam vyrábí místní řemeslníci. Tepané výrobky bývají působivé a o jejich ceně se dá velmi výhodně smlouvat.

Šperky

Zlato a stříbro se v Egyptě prodává na váhu. Minimální přirážku zaplatíte za zpracování. Výběr je velký. Vybírat můžete od napodobenin starých faraonských znaků až po moderní design.

Kožené zboží

Z kůže se v Egyptě vyrábí sandály, peněženky, kazety, kabelky, aktovky i složitě střižené bundy a kabáty. Obvykle to bývá kvalitní kůže, ale je dobré všímat si zpracování. Výrobky z hadích a ještěrčích kůží jsou obvykle jen špatné padělky.

Bavlněné zboží

Egyptská bavlna má dlouhé jemné vlákno a patří k nejkvalitnějším na světě. Originální jsou galabíje, volné arabské svrchní oděvy nebo dlouhé pánské i dámské košile.

Dřevěné výrobky

Oblíbenými suvenýry ze dřeva jsou vyřezávané zástěny a paravány, kterým se říká mašrabíje. Z cedru a santalu se dělají kazety vykládané perletí.

Papyry

Ručně malované obrázky na papyrech se nakupují v institutech papyru. Výběr je obrovský.

Zpět na přehled informací o Egyptu a nabídku zájezdů.