×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Doprava v Egyptě

Vstupní branou do Egypta je pro většinu návštěvníků jedno z jedenácti zdejších mezinárodních letišť. Největší a nejvýznamnější leží severovýchodním směrem od Káhiry, svá vlastní však mají i obě turistické lokality Hurghada a Marsa Alam.

V Egyptě funguje také rozvinutá a poměrně spolehlivá železniční doprava spojující všechna velká města podél Nilu a středomořského pobřeží. Mimořádným zážitkem je především jízda nočním expresem mezi Káhirou, Luxorem a Asuánem.

Egyptské dopravní předpisy

V Egyptě se jezdí po pravé straně. Mimo uzavřené obce je nejvyšší povolená rychlost 90 km/h, v obcích 60 km/h za hodinu. Překročení rychlosti je trestáno vysokými pokutami, stejně tak telefonování za jízdy nebo nedodržení povinnosti mít zapnutý pás.

Egypt-Ani,-vlak,-ani-auto-V-Egypte-se-nejspise-projedete-lodi-At-po-Rudem-mori-nebo-po-Nilu.jpg

Cestování autobusem

Místní (linkové) autobusy můžete využít převážně ve větších městech. Většinou jde o klimatizované autobusy s občerstvením, toaletami a televizorem. Pokud máte v plánu celodenní výlet, je to ideální způsob dopravy. Navíc jsou cenově přijatelné. Určitě se vyplatí rezervace sedadla alespoň den dopředu.

Taxi doprava

Ve velkých městech je nejpohodlnější a nejdostupnější dopravou taxi. V každém městě mají jinou barvu. Například vozy v Alexandrii jsou žluté a černé, v Káhiře černé a bílé. V Káhiře navíc jezdí i flotila klimatizovaných žlutých a bílých taxi s taxametrem. S nutnou rezervací vám jistě ráda pomůže hotelová recepce. Raději si s řidičem dohodněte cenu jízdy předem a zkontrolujte si, že funguje tiskárna na účtenky.

Pronájem osobního auta

Přímo v destinaci, v Hurghadě i Marsa Alam, si můžete vypůjčit i osobní vůz. Doporučujeme předem konzultaci s vaším průvodcem. Jedině tak budete mít jistotu, že nenarazíte na podvodné prodejce. Cestovní kancelář FISCHER má v místě smlouvy s partnerskými společnostmi.

Pronajmout si vůz tak můžete u spolehlivé a mnohdy i levnější autopůjčovny. Půjčovat si auta přesto raději nedoporučujeme, upřednostňujte jízdu taxíkem.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje