Káhira

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Káhira
Typ: Město

Náš názor

Káhira, matka měst

Egyptské metropoli Káhiře se nikoliv nadarmo přezdívá „matka měst“. Poznejte jedinečnou atmosféru jednoho z největších měst světa (s aglomeracemi má přes 20 miliónů obyvatel) s perlami jako Egyptské muzeum, ukrývajícím více než 160 tisíc exponátů včetně pokladu faraona Tutanchamona.

Káhira, hlavní město Egypta, leží asi 480 kilometrů od Hurghady. Na dvě části ji dělí řeka Nil, která se právě tady vymaňuje z dlouhého údolí a rozvětvuje se do obří přímořské delty. Z historického centra je to blíže k Rudému moři než ke Středozemnímu. Mezinárodní káhirské letiště se rozkládá na severovýchodním okraji města.

Největší památky Káhiry

Mezi nejnavštěvovanější káhirská místa patří Saladinova citadela a tzv. Alabastrová mešita v areálu Citadely, jejíž světově známá přezdívka vznikla na základě alabastrově zbarvených stěn. V uličkách je i řada kaváren, kde je příjemné posezení nad šálkem kávy nebo čaje. Za prohlídku stojí také „Káhirská věž“, která byla postavena na nilském ostrově v roce 1969 a stala se symbolem moderní Káhiry. Je vysoká 187 metrů a z vyhlídky je nádherný rozhled na celé město včetně pyramid v Gíze.

K dalším pamětihodnostem patří Al-Azhar (Zářící mešita), Al-Ghúriho mauzoleum, Amrova mešita, Hákimova mešita, Hassanova mešita, Husseinova mešita nebo Ibn Tulúnova mešita. Minout byste neměli ani Koptskou čtvrť a muzeum, kostel Abú Serga, kostel sv. Barbory, velký bazar Chán el-Chalílí, synagogu Ben-Ezry, Město mrtvých, Kátbájovu mešitu či Muzeum islámského umění.

  • Neváhejte tedy a navštivte Káhiru v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím