Jaké je počasí v Hurghadě? Podnebí horké, moře teplé, srážky nulové

Hurghada leží v suchém subtropickém pásmu, teplo je tu celých 12 měsíců a průměrná celoroční teplota činí 25 °C. Převládá pouštní klima, zimy jsou mírné, léta horká. Po většinu roku vůbec neprší.

Dlouhodobá předpověď počasí Hurghada

V oblasti Hurghady se střídají v podstatě jen tři roční období. Během zimního období (zhruba od 15. listopadu do 15. března) si nejlépe vychutnáte výlety a cestování. Převládá teplé počasí s vlhkým vzduchem a průměrná denní teplota v Hurghadě dosahuje zhruba 26 °C.

Hurghada-pocasi.jpg

První léto (přibližně od 15. března do 15. července) se vyznačuje ještě snesitelným počasím, přestože již vládne horko a sucho. Mezi březnem a dubnem vane od vyprahlé Západní pouště na Hurghadu suchý, horký a velmi prašný vítr zvaný chamsín o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Ojediněle přináší vedra šplhající k 40 °C.

Nejteplejší druhé léto (cca od 15. července do 15. listopadu) přitahuje všechny milovníky opalování na plážích a koupání. V červenci a v srpnu teploty dosahují 40 °C, v jižních oblastech dokonce stoupají k 50 °C.

Kdy jet do Hurghady

Shrnuto a podtrženo, do Hurghady můžete na dovolenou vyrazit prakticky kdykoliv a přivítá vás letní počasí (Makadi Bay, Safaga i jiná letoviska se v tom příliš neliší). Pokud plánujete především pobyt u moře spojený se sluněním a vodními radovánkami, vyberte si „horké“ léto od května do září. Upřednostňujete-li poznávání památek a jiných zajímavých míst, jeďte na Hurghadu mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty (i díky vyšší vlhkosti vzduchu) přeci jen snesitelnější.

Průměrné teploty v Hurghadě (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Hurghada-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Hurghadě (v mm)

Pocasi-N-Hurghada-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Hurghadě (v °C)

Pocasi-N-Hurghada-more.jpg

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím