×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informace Hurghada. Elektřina, voda, bezpečnost

Přečtěte si před vaší dovolenou v Hurghadě, jakou kvalitu pitné vody můžete očekávat, zda budou fungovat elektrické přístroje a hrozí-li někde nebezpečí od kriminálních živlů.

Hurghada-prakticke-informace.jpg

Elektrický proud v Hurghadě

V Egyptě je proud o napětí 220 V. K častým jevům patří krátkodobé výpadky elektřiny. Pokud se objeví problém s velikostí elektrické zásuvky, požádejte hotelovou recepci o zapůjčení adaptéru.

Pitná voda Hurghada

Vodu z vodovodní sítě raději nepijte. Doporučujeme zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost v Hurghadě a kriminalita

Na co si dát pozor v Hurghadě? Nikde se nelze vyhnout drobné kriminalitě. Buďte opatrní na své věci zvlášť na rušnějších místech. Raději nenechávejte cenné věci v autě a nenoste je s sebou ani na pláž. Ve většině hotelů lze využít trezor.

K útokům na cizince prakticky nedochází. Výjimkou mohou být kapsáři v tlačenicích v bazarech. Bezpečnostní opatření v oblastech navštěvovaných turisty jsou poměrně přísná.

Ztráty a nálezy

Pokud se vám cokoliv ztratí, ptejte se nejdříve na recepci hotelu. Poté nahlaste ztrátu na policii. Abyste mohli požadovat náhradu po pojišťovně, je nutné sepsat do 24 hodin policejní protokol.

Hotel nezodpovídá za finance, cennosti a další osobní věci volně uložené v pokoji. Ani pojišťovna nehradí ztrátu peněz, šperků, šeků a jiných cenných předmětů. Jestliže si chcete cokoliv bezpečně uložit, využijte trezor. Na recepci vám ho rádi zajistí.

Co s poškozeným zavazadlem

Pokud zjistíte, že došlo k poškození vašeho zavazadla v průběhu dopravy nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost a škodu ohlaste nejpozději do 7 dnů. V opačném případě je náhrada škody vyloučena.

Hurghada a opalování

V Hurghadě kvůli agresivnímu slunečnímu záření vždy pamatujte na všechny zásady správného slunění. Pořiďte si kvalitní krém na opalování i po něm, brýle s dostatečným UV filtrem, pokrývku hlavy a během poledních hodin se venku raději vůbec nezdržujte.

Nudistické pláže v Hurghadě neexistují a nudismus je přísně zakázán. Oficiálně není povoleno ani koupání a opalování „nahoře bez“. Nezapomínejte, že jedete do muslimské země, kde takové chování vyvolává u místních obyvatel velké podráždění.

Jak se domluvit v Hurghadě

Běžní obyvatelé mluví arabsky, v hotelových komplexech personál hovoří obstojně anglicky, doplňkově také německy, francouzsky či rusky.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje