Praktické informace Hurghada

Covid-19, podmínky cestování Hurghada

Přečtěte si před vaší dovolenou v Hurghadě, jakou kvalitu pitné vody můžete očekávat, zda budou fungovat elektrické přístroje a hrozí-li někde nebezpečí od kriminálních živlů.

Hurghada-prakticke-informace.jpg

Elektrický proud v Hurghadě

V Egyptě je proud o napětí 220 V. K častým jevům patří krátkodobé výpadky elektřiny. Pokud máte problém s velikostí elektrické zásuvky, požádejte hotelovou recepci o zapůjčení adaptéru.

Pitná voda Hurghada

Vodu z vodovodní sítě raději nepijte. Doporučujeme zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost v Hurghadě a kriminalita

Na co si dát pozor v Hurghadě? Nikde se nelze vyhnout drobné kriminalitě. Buďte opatrní na své věci zvlášť na rušnějších místech. Raději nenechávejte cenné věci v autě a nenoste je s sebou ani na pláž. Ve většině hotelů lze využít trezor.

K útokům na cizince prakticky nedochází, výjimkou mohou být kapsáři v tlačenicích na bazarech. Bezpečnostní opatření v oblastech navštěvovaných turisty jsou poměrně přísná.

Ztráty a nálezy

Pokud se vám cokoliv ztratí, ptejte se nejdříve na recepci hotelu. Poté nahlaste ztrátu na policii. Abyste mohli požadovat náhradu po pojišťovně, je nutné sepsat do 24 hodin policejní protokol.

Hotel nezodpovídá za peníze, cennosti ani další osobní věci volně uložené v pokoji. Ani pojišťovna nehradí ztrátu peněz, šperků, šeků a jiných cenných předmětů. Pokud si chcete cokoliv bezpečně uložit, využijte trezor. Na recepci vám ho zajistí.

Co s poškozeným zavazadlem

Pokud zjistíte, že došlo k poškození vašeho zavazadla v průběhu přepravy nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost a škodu ohlaste nejpozději do 7 dnů. Ještě přímo na letišti v příletové hale musíte sepsat protokol o škodě (PIR), který je nezbytným dokladem k uplatnění pojištění. V opačném případě je náhrada škody vyloučena.

Hurghada a opalování

V Hurghadě kvůli agresivnímu slunečnímu záření vždy pamatujte na všechny zásady správného slunění. Pořiďte si kvalitní krém na opalování i po něm, brýle s dostatečným UV filtrem, pokrývku hlavy a během poledních hodin se venku raději vůbec nezdržujte.

Nudistické pláže v Hurghadě neexistují a nudismus je přísně zakázán. Oficiálně není povoleno ani koupání a opalování „nahoře bez“. Nezapomínejte, že jedete do muslimské země, kde takové chování vyvolává u místních obyvatel velké podráždění.

Jak se domluvit v Hurghadě

Běžní obyvatelé mluví arabsky, v hotelových komplexech personál hovoří obstojně anglicky, doplňkově také německy, francouzsky či rusky.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím