1. Fischer.cz
  2. Egypt
  3. Praktické rady

Praktické rady na dovolenou v Egyptě

Víte, jak je to v Egyptě s pitnou vodou, elektřinou a pouliční kriminalitou, jak moc tam svítí slunce? Přečtěte si před vaší dovolenou v Egyptě několik užitečných rad a informací. 

Elektrický proud

V egyptské elektrické síti proudí napětí 220 V, občas ovšem dochází ke krátkodobým výpadkům. S problémy ohledně velikosti zásuvky a s žádostí o zapůjčení adaptéru se obracejte na hotelovou recepci.

Lze v Egyptě pít kohoutkovou vodu?

Vodu z vodovodní sítě raději nepijte. Doporučujeme zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost a chování v Egyptě

Bezpečnostní situace v Egyptě je stabilní, je však vhodné respektovat místní zvyky jako přiměřené oblékání dívek či zákaz veřejného pití alkoholu. Ani některé další projevy chování, například v Evropě běžné líbání na veřejnosti, nepovažují Egypťané za slušné.

Filmování, fotografování

V Egyptě platí přísný zákaz fotografování vojenských objektů, policie, přístavů, mostů, nádraží a letišť. Často se nabízejí velbloudáři a jiní místní obyvatelé k pěknému snímku, většina z nich za to ale očekává něco na oplátku. Respektujte prosím přání těch, kteří si jakékoliv fotografování nebo filmování nepřejí, zejména islámských žen. V opačném případě byste se mohli dostat do problémů.

Egypt-V-Egypte-je-krasne,-par-praktickych-informaci-se-vsak-hodi.jpg

Na co dát pozor?

​Bezpečnostní opatření v oblastech navštěvovaných turisty jsou poměrně přísná a není proto čeho se obávat. Na své osobní věci buďte opatrní především na rušných místech, u turistických atrakcí a bazarů, kde se mohou vyskytovat kapsáři. Cenné věci nenechávejte v autě a nenoste je na pláž. Pokud se vám cokoliv ztratí, kontaktujte nejprve recepci hotelu a pak hlaste ztrátu na policii. Abyste mohli požadovat náhradu po pojišťovně, je nutné nechat sepsat do 24 hodin policejní protokol.

Hotel nezodpovídá za peníze, cenné předměty ani další osobní věci volně uložené v pokoji. Ani pojišťovna nehradí ztrátu peněz, šperků, šeků a jiných cenných předmětů. Pokud si chcete cokoliv bezpečně uložit, využijte bezpečnostní trezor. Na recepci vám ho zajistí.

Opalování pod egyptským sluncem

Pobyt u moře v Egyptě také znamená respektování pravidel zdravého opalování. Slunce v Hurghadě i Marsa Alam je velmi ostré, proto nic nepodceňte a vybavte se dobrým opalovacím krémem, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy.

Nudismus

Opalování „nahoře bez“, ani nudismus nejsou v Egyptě oficiálně povoleny. Nudistické pláže v celé zemi neexistují a nudismus je přísně zakázán. Egypt je muslimská země, proto tyto věci vyvolávají u místních obyvatel  podráždění.