1. Fischer.cz
  2. Egypt
  3. Praktické informace

Praktické informace Egypt

Covid-19, podmínky cestování Egypt

Víte, jak je to v Egyptě s pitnou vodou, elektřinou a pouliční kriminalitou, jak moc tam svítí slunce? Přečtěte si několik užitečných rad a informací. 

Elektrický proud

V egyptské elektrické síti proudí napětí 220 V, často ovšem dochází ke krátkodobým výpadkům. S problémy ohledně velikosti zásuvky a s žádostí o zapůjčení adaptéru se obracejte na hotelovou recepci.

Lze v Egyptě pít kohoutkovou vodu?

Vodu z vodovodní sítě raději nepijte. Doporučujeme zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Bezpečnostní situace je stabilní, je však vhodné respektovat místní zvyky jako přiměřené oblékání dívek či zákaz veřejného pití alkoholu. Ani některé další projevy chování, například v Evropě běžné líbání na veřejnosti, nepovažují Egypťané za slušné.

Egypt-V-Egypte-je-krasne,-par-praktickych-informaci-se-vsak-hodi.jpg

Na své osobní věci buďte opatrní především na rušných místech, u turistických atrakcí a bazarů, kde se mohou vyskytovat kapsáři. Cenné věci nenechávejte v autě a nenoste je na pláž. Pokud se vám cokoliv ztratí, kontaktujte nejprve recepci hotelu a pak hlaste ztrátu na policii.

Opalování pod egyptským sluncem

Pobyt u moře v Egyptě také znamená respektování pravidel zdravého opalování. Slunce v Hurghadě i Marsa Alam je velmi ostré, proto nic nepodceňte a vybavte se dobrým opalovacím krémem, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy. Opalování „nahoře bez“, ani nudismus nejsou oficiálně povoleny.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím