Možnosti zábavy v Hurghadě. Aktivní dovolená u Rudého moře

Na pobřeží Hurghady i v jejích ulicích je pěkně živo. Můžete si vybrat z pestré nabídky sportovních aktivit, vyrazit za nákupy nebo si užít pořádnou porci večerní zábavy. Přečtěte si, co dělat v Hurgadě.

Sport Hurghada

Vodní lyže

Hurghadu vyhledávají milovníci vodních sportů na egyptském pobřeží Rudého moře. Velké a mělké laguny s klidnou vodou poskytují ideální podmínky pro vodní lyžaře amatéry, otevřené moře za mělčinou naopak představuje ráj pro freestylisty. K dispozici jsou vám centra s profesionálními instruktory, kde vás rádi na vodních lyžích naučí jezdit.

Hurghada-zabava-1.jpg

Šnorchlování

Jen 45 km na jih od Hurghady leží chráněná oblast Sharm el Naga s rajskou pláží a skvělými podmínkami pro šnorchlování. Vybavení si půjčíte na místě, nebo koupíte v nákupním centru v Hurghadě. Těšit se můžete na ohňostroj ryb i zachovalé korály.

Parasailing

Vyzkoušejte si klouzání vzduchem. Lze domluvit let jen pro vás nebo až pro tři osoby najednou. Při pohledu z výšky na překrásné pobřeží, Východní poušť a hory zapomenete, že plachtíte vzduchem zavěšeni na padáku taženém rychlým člunem.

Golf

Na jižním konci Hurghady najdete na soukromé pláži devítijamkové, nonstop otevřené hřiště Steigenberger AL Dau Golf Course. Navrhl ho jeden z nejlepších a mezinárodně uznávaných architektů golfových hřišť Peter Harradine. Čekají vás zajímavé překážky včetně písečných oblastí a umělého jezera vinoucího se mezi dráhami.

Známá golfová střediska jsou také The Cascades Golf Resort & Country Club v Soma Bay a golfové hřiště El Gouna.

Wellness a spa

Hurghada patří díky slunečnému a suchému klimatu k ideálním destinacím pro léčebné a relaxační procedury. Fungují zde blahodárné pískové lázně a přírodní koupele s vodou z horkých minerálních pramenů tišící bolesti artritické i revmatické či choroby svalů, ledvin, kůže a žaludku.

Zábava v Hurghadě

V oblasti Hurghady postupně vyrůstají nová a nová zábavná zařízení. Za vaši pozornost stojí minimálně pětice z nich:

Nakupování a suvenýry z Hurghady

Nakupování v Hurghadě se nese ve znamení orientálních bazarů, pestrého výběru zboží, hlučných prodejců a smlouvání. Běžně již můžete nakupovat i v obchodech s pevnými cenami, kde smlouvat o ceně nemusíte. Otevírací doba obchodů v Hurghadě je v létě většinou od 9 do 14 a od 17 do 23 hodin, v zimě od 9 do 23 hodin. Pátek je podle islámu dnem pracovního klidu (zejména pro kanceláře, úřady a banky), avšak po sváteční modlitbě ve 14 hodin obchody opět otevírají.

Hurghada-zabava-2.jpg

Co si dovézt z Hurghady

Alabastr

Z alabastru se vyrábí malé pyramidky, květinové vázy, dekorativní kazety i sošky a ozdoby. Nejvíce zpracovatelských dílen, kde jsou nejvýhodnější ceny, funguje v okolí Luxoru.

Bavlněné zboží

Egyptská bavlna s dlouhým, jemným vláknem patří k nejkvalitnější na světě. Šijí se z ní originální galábíje, volné arabské svrchní oděvy připomínající dlouhé pánské č dámské košile.

Dřevěné výrobky

Z cedru a santalu se dělají kazety vykládané perletí, ze dřeva se vyřezávají mašrabíje (zástěny a paravány).

Kožené zboží

I u dobré kůže si všímejte kvality zpracování aktovek, kabelek, kazet, peněženek, sandálů či složitě střižených bund a kabátů. Výrobky z hadích a ještěrčích kůží jsou obvykle jen špatné padělky.

Měď a mosaz

Džbány, kávové soupravy, konvice, podnosy či samovary koupíte v každém bazaru, kde je řemeslníci vyrábí přímo před vámi. O ceně působivých tepaných produktů lze velmi výhodně smlouvat.

Papyry

Ručně malované obrázky na papyrech se nakupují v Institutech Papyru. Z pestrého výběru vám budou doslova oči přecházet.

Starožitnosti

Obchod se starožitnostmi sice zakazuje zákon, můžete však docela snadno sehnat kvalitní kopie. Jejich vývoz probíhá bez problémů.

Šperky

Zlato a stříbro se prodává na váhu, za zpracování (od napodobenin starých faraonských znaků až po moderní design) zaplatíte minimální přirážku.

Spropitné v Hurghadě

Spropitné (bakšiš) se v arabských zemích vyžaduje při poskytnutí jakékoliv služby. V hotelech a restauracích se nechává ve výši 10 až 15 % z celkové ceny. Pokojským se dává kolem 15 egyptských liber, nosičům kufrů mezi 5 a10 egyptskými librami. Spropitné můžete nechávat také v amerických dolarech.

Noční život v Hurghadě

V hurghadských klubech Papas Bar, Calypso Hard Rock Cafe nebo Havana Club se můžete bavit každou noc až do východu slunce. Sezona je celý rok ve znamení speciálních akcí s dýdžeji z celého světa. Dámy mají většinou do 23.30 vstup zdarma. To neplatí během dámských večerů v pondělí, kdy je pro dámy vstup zdarma celou noc a k tomu ještě dostanou dva drinky. Státní svátky se zde slaví stejně jako v celém Egyptě.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím