×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Aktivní a zábavná dovolená v Hurghadě

Na pobřeží Hurghady i v jejích ulicích je pěkně živo. Můžete si tady vybrat z pestré nabídky nejrůznějších sportovních aktivit, vyrazit za nákupy nebo si užít pořádnou porci večerní zábavy. Na následujících řádcích vám prozradíme, co přesně na vás čeká.

Sportem ku zdraví

Egypt-Hurghada-Tenisovy-kurt-v-Hurghade.jpg

Vodní lyže

Hurghada je vyhledávanou destinací, pokud jde o vodní sporty na egyptském pobřeží Rudého moře. Velké a mělké laguny s klidnou vodou poskytují ideální podmínky pro vodní lyžaře amatéry, otevřené moře za mělčinou je naopak rájem pro freestylisty. K dispozici jsou vám centra s profesionálními instruktory, kde vás rádi na vodních lyžích naučí jezdit.

Šnorchlování

Jen 45 kilometrů na jih od Hurghady leží chráněná oblast Sharm el Naga. Nabízí rajskou pláž a skvělé podmínky pro šnorchlování. Vybavení si můžete půjčit na místě, nebo koupit v nákupním centru v Hurghadě. Těšit se můžete na ohňostroj ryb i zachovalé korály.

Parasailing

Vyzkoušejte si klouzání vzduchem. Je možné domluvit let jen pro vás nebo až pro tři osoby najednou. Při pohledu z výšky na překrásné pobřeží, Východní poušť a hory zapomenete, že plachtíte vzduchem zavěšeni na padáku taženém rychlým člunem.

Golf

Golfový areál najdete na jižním konci Hurghady na soukromé pláži. Devítijamkové hřiště navrhl jeden z nejlepších a mezinárodně uznávaných architektů golfových hřišť Peter Harradin. Čekají vás zajímavé překážky včetně písečných oblastí a umělého jezera vinoucího se mezi dráhami. Hřiště je přístupné ve dne i v noci. Známá golfová střediska jsou také The Cascades Golf Resort & Country Club v Soma Bay a golfové hřiště El Gouna.

Wellness a spa

Egypt patří díky slunečnému a suchému klimatu k destinacím, které jsou ideální k léčebným a relaxačním procedurám. To věděli lidé už ve starověku. V poušti jsou blahodárné pískové lázně, tišící artritickou i revmatickou bolest, a léčebné koupele s vodou z horkých pramenů. Egyptský písek, klima, přírodní minerální vody a sirné prameny léčí nemoci kostí, svalů, ledvin, kůže a žaludku.

Nakupování a suvenýry

Pro některé sen, pro druhé noční můra – takové je nakupování v Egyptě. Ze všech stran na zákazníky pokřikují prodejci nabízející své zboží. Připravte se na to, že budete muset smlouvat. Nabídněte dvě třetiny, nebo i polovinu první nabídky. Někde uprostřed se s obchodníkem sejdete. Běžně již můžete nakupovat i v obchodech s pevnými cenami, kde není nutné o ceně smlouvat.

Pátek je podle islámu dnem pracovního klidu. To platí zejména pro kanceláře, úřady a banky. Po sváteční modlitbě ve 14:00 hodin obchody opět otevírají. Po zbytek týdne je obvykle otevřeno v zimě od 9:00 do 23:00, v létě od 9:00 do 14:00 a od 17:00 do 23:00 hodin.

Spropitné

V hotelech a restauracích se nechává spropitné neboli bakšiš ve výši 10 až 15 % z celkové ceny. Pokojským se dává kolem 15 egyptských liber, nosičům kufrů mezi 5 a10 egyptskými librami. Bakšiš se v arabských zemích vyžaduje při poskytnutí jakékoliv služby.

Co si dovézt z Hurghady

Egypt-Hurghada-Hurghada-nabizi-siroke-moznosti-hrani-golfu.jpg

Alabastr

Z alabastru se vyrábí malé pyramidky, květinové vázy, dekorativní kazety i sošky a ozdoby. Nejlepší je nakupovat v okolí Luxoru, kde je nejvíce dílen na zpracování tohoto kamene. Nejvýhodnější ceny jsou v samotných dílnách.

Starožitnosti

Obchod se starožitnostmi je zákonem zakázán. Můžete ale poměrně snadno sehnat velmi kvalitní kopie, jejichž vývoz probíhá bez problémů.

Měď a mosaz

Podnosy, samovary, kávové soupravy, džbány, konvice na vodu a víno koupíte v každém bazaru. Přímo před vámi je tam vyrábí místní řemeslníci. Tepané výrobky bývají působivé a o jejich ceně se dá velmi výhodně smlouvat.

Šperky

Zlato a stříbro se prodává na váhu. Minimální přirážku zaplatíte za zpracování. Vybírat můžete od napodobenin starých faraonských znaků až po moderní design.

Kožené zboží

Z kůže se vyrábí sandály, peněženky, kazety, kabelky, aktovky i složitě střižené bundy a kabáty. Obvykle to bývá kvalitní kůže, ale je dobré všímat si zpracování. Výrobky z hadích a ještěrčích kůží jsou obvykle jen špatné padělky.

Bavlněné zboží

Egyptská bavlna má dlouhé jemné vlákno a patří k nejkvalitnější na světě. Originální jsou galabíje, volné arabské svrchní oděvy nebo dlouhé pánské i dámské košile.

Dřevěné výrobky

Oblíbenými suvenýry ze dřeva jsou vyřezávané zástěny a paravány, kterým se říká mašrabíje. Z cedru a santalu se dělají kazety vykládané perletí.

Papyry

Ručně malované obrázky na papyrech se nakupují v Institutech Papyru. Výběr je obrovský.

Zábava a noční život

V hurghadských klubech Papas Bar, Calypso Hard Rock Cafe nebo Havana Club se můžete bavit každou noc až do východu slunce. Sezona je celý rok ve znamení speciálních akcí s dýdžeji z celého světa. Dámy mají většinou do půl dvanácté vstup zdarma. To neplatí v pondělí, kdy jsou dámské večery – pro dámy je vstup zdarma celou noc a k tomu ještě dostanou dva drinky.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje